Будьмо достойні козацького роду

Розцвiтай, Україно,
Ти квiтками калини
I рости, Україно, синiв,
Щоб вони тебе милу
Захищати зумiли
Вiд усіх чужакiв-ворогiв.

Як відомо, людина нерозривно пов’язана з минулим свого народу, його історією. 14 жовтня – значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої України. В цей день українці святкують: День захисника України, День святої Покрови Пречистої Богородиці, річницю створення Української повстанської армії (УПА) – 1942 р, День Українського козацтва.

З цієї нагоди 10 жовтня 2019 року у відділі обслуговування користувачів СКЗК «Межівська ЦПБ» було проведено історичну панораму «Слава незламним захисникам», яка присвячена звитязі українського лицарства, а також вшануванню пам’яті та віддання данини любові та поваги всім, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України.

До бібліотеки завітали учні Межівського професійно-технічного училища разом із викладачами, щоб разом перегорнути хвилюючі сторінки історії славного війська Запорозького.

Будьмо достойні козацького роду

В ході заходу присутні дізналися, що Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею, покровителькою.

Ведучі розповіли про чергову річницю створення Української повстанської армії (УПА). За вікову історію української народності наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідного краю не залишилися не почутими. Боротьба за незалежність України продовжується і зараз. На Донеччині і Луганщині на превеликий жаль гинуть наші патріоти – добровольці та воїни української армії. Всі присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять воїнів, які не жаліли власного життя захищаючи рідну землю українську, віру християнську, волю і щастя всього народу. Ксенофонтова Анастасія та Курільонок Валерія декламували вірші, присвячені захисникам України. Працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Я маю честь Вітчизну захищати». Для учнів бібліотекарі провели вікторину на тему козацтва «Чи знаєш ти життя козаків?» та гру «Де козак – там і слава».

Працівники відділу обслуговування дітей СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» 11 жовтня для учнів 4-х класів КЗО “Межівська ЗШ І-ІІІ ступенів №1″ МСР” провели козацькі забави «А ну, який з тебе козак!» Юні козачата розділилися на дві команди: «Кмітливі» та «Жартівливі». Вони показали свої знання з історії козацтва і продемонстрували фізичну міць та силу, взявши участь у конкурсах: «Майстерня художників», де кожна команда малювала козака на повний зріст, «Снайпер», де кожен учасник мав по одній спробі попадання кульок в корзину, «Міцні легені», «Козацька спритність», «Забави кашоварів» (учасникам необхідно було розібрати на окремі тарілки змішані горох, квасолю та кукурудзу), «Козацька кмітливість», «Скоромовочки», «Аси піднебесся», «Пригадай», «Жабка», «Вірите чи не вірите» та інші.

Всі учасники заходу отримали пам’ятки козака. Під час проведення козацького турніру в залі панував повний позитив. Наші команди показали, що вони – гідні нащадки славного козацького роду, справжні козаки.

У наш час традиції українського козацтва не просто живі, а й лягли в основу єднання нації, служать провідною зорею у відчайдушній борні за рідну землю, за Батьківщину. Такі заходи спрямовані на виховання у дітей та молоді любові до свого народу, відданості своїй Батьківщині, збереження кращих військових традицій і звичаїв та уславлення героїв свого народу.

Людмила КОВАЛЕНКО,
провідний методист СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека»