Як іванівці святкували Водохреща

У січні християни відзначають одночасно кілька свят: Хрещення Господнє – третє і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення. Однак їх слід розрізняти. Про це, та багато іншого, що стосується цього свята, розповів присутнім отець Сергій.

Традиційно в цей день у Іванівці відбулося освячення води та купання у річці Вовча. На свято прибули представники Межівської ОТГ: секретар селищної ради Максімкіна Л. В, начальник відділу культури виконавчого комітету МСР Кропив’янська Л.І., жителі громади та сусідніх сіл.

Люди занурювалися у воду після її освячення. Бажаючих знайшлося немало. На березі розгорнули намет, де всі, хто занурювався у йорданську купіль, могли переодягнутися та зігрітися. А також на всіх чекав чай із цілющих трав, глінтвейн та смачна каша. А готували на польовій кухні культпрацівники М.А.Алєксєєв, А.С.Кукало, О.В.Журба та добровільний помічник Дмитро Назаренко.

Маємо надію, що богоявленська купіль і тепле дружнє спілкування принесуть усім нам Боже благословення, заряд здоров’я, сили й оптимізму на весь рік!

Лариса Попцова,
завідувачка Іванівської філії №4 МПБ