Зростаємо мужніми

Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину хлібом, напоїти водою із джерел, але захистити себе від ворогів не може. Виконуючи святий обов’язок захисту рідної землі, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.

У Межівському ліцеї №1 відбувся огляд-конкурс строю і пісні та військово-спортивні змагання під гаслом «Ми – майбутні захисники України», присвячені 30-річчю Збройних Сил України.

На початку вчитель предмету «Захист України», керівник гуртка «Патріот» Віталій Миколайович Тютченко, звертаючись до учасників, наголосив, що 6 грудня – це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави.

День Збройних Сил України – насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності України. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною, незалежною державою.

В змаганнях взяли участь чотири команди юнаків: учні 11 класу – «Стріла» (командир Ігор Діденко), учні 10 класу – команда «Десант» (Артем Ісмаілов), збірна учнів 9-их класів – «Холодний яр» (Богдан Степаненко), збірна учнів 8-их
класів – «Козацька варта» (Данііл Гришко).

Кожна команда випустила бойовий листок та виготовила емблему, відповідно до назви команди.

Хлопці старанно та відповідально готувалися до змагань, тому при проходженні огляду-конкурсу строю та пісні всі учасники дійства були захоплені чітким виконанням елементів стройових вправ і ходою з піснею. Витримки, певних навичок та фізичної сили потребували від юнаків змагання з одягання протигаза, віджимання, підйому гирі. Бурю емоцій викликала естафета. А наприкінці змагань, як годиться, традиційне перетягування каната. Ось тут команди і показали всю свою силу, міць, згуртованість та волю до перемоги!

Вправно «надавали» першу медичну допомогу учениці 11 класу Дар’я Кривонос та Єлизавета Селіванова. Цієї вправності їх навчили вчителька основ медичних знань Віталіна Миколаївна Рєзнік та медична сестра ліцею Любов Іванівна Шалгінських.

І все ж таки, як і в кожному змаганні, журі по всіх даних складових змагань визначило переможця.

Перемогла команда юнаків 11 класу «Стріла». Адже вони вже другий рік поспіль вивчають предмет «Захист України» та є лідерами рою «Шалені джмелі». Вони не тільки самі добре підготувалися до змагань, але й допомагали молодшим школярам.

Всі хлопці знають, що обов’язок справжніх чоловіків – боронити, оберігати, захищати свою родину, свою землю, свою незалежність і волю!

Ольга УГНІВЕНКО,
педагог – організатор Межівського ліцею №1 Межівської селищної ради