П’ятниця, 19 Липня, 2024
Ваше здоров'я

Профілактика туберкульозу: як вберегтися від небезпечної інфекції

Відмовитися від шкідливих звичок, слідкувати за харчуванням та особистою гігієною. Та головне – робити вакцинацію дітям, а дорослим – регулярну флюорографію.
Як вберегтися від туберкульозу або вчасно виявити небезпечну хворобу та дати їй бій – розповіли під час брифінгу в Дніпропетровській ОВА. 

«Цьогоріч на Дніпропетровщині зареєстрували понад 100 випадків туберкульозу. Це небезпечна інфекція, яка здебільшого передається повітряно-крапельним шляхом. Якщо не виявити захворювання вчасно та не лікувати – воно може призвести до смерті», – розповіла завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій Галина Шамичкова. 

Найдієвіший спосіб захиститися – вакцинація, додала вона. Її роблять в перші дні після народження.

«Минулого року від туберкульозу щепили 84% немовлят регіону. Прошу батьків свідомо ставитися до вакцинації. Вона допомагає знизити ризик захворіти в 15 разів», – підкреслила завідувач відділу імунопрофілактики Валентина Портних.

За словами лікарок, вберегтися допоможе й здоровий спосіб життя, збалансоване харчування та спорт. Важливо й регулярно проходити флюорографію – раз на рік.

«Перші симптоми хвороби можна помітити протягом кількох тижнів від зараження. Найперше – це постійна втома, незначне підвищення температури до 37°С і кашель понад два тижні. А ще – пітливість, втрата ваги та задишка», – зазначила Галина Шамичкова.

Вона закликала при появі таких ознак одразу звернутися до сімейного лікаря. Обстежитися, зробити скринінг легенів. Здати необхідні аналізи й у випадку підтвердження хвороби пройти курс лікування.

Допомогу при туберкульозі надають у всіх медзакладах області. Адреси можна дізнатися у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.