П’ятниця, 19 Липня, 2024
Життя громадиПро головне

«Авто для фронту» та «Народний дрон», підтримка ЗСУ та соціальний захист захисників України. Відбулася перша у 2024 році сесія Межівської селищної ради

29 січня відбулася перша у 2024 році – а загалом 31-а сесія Межівської селищної ради VIII скликання.

22 питання і понад 2 години роботи. У роботі взяли участь 17 депутатів з 24.

Відкриваючи засідання, Межівський селищний голова Володимир Зражевський подякував усім Захисникам та Захисницям, які сьогодні боронять державу від російських окупантів.

Депутати, гості та запрошені  вшанували хвилиною мовчання 38 загиблих земляків, які віддали життя за свободу та незалежність України, а також всіх жертв російського тероризму та геноциду проти українського народу.

Перед початком сесії селищний голова  відзначив, що у громаді завершується благодійна акція «Народний автомобіль для фронту» та  подякував всім небайдужим землякам, які долучилися до збору коштів.

Зі словами вдячності до присутніх також звернувся відомий на Межівщині волонтер, депутат селищної ради Петро Ляхович, який власне і координує збір. Він повідомив: вже сьогодні є впевненість, що заплановану суму 500 тисяч гривень на автомобілі для Захисників – буде зібрано!

Це дійсно яскравий приклад єднання громади, адже до збору долучились: як небайдужі громадяни, сільгоспвиробники, так і виконавчий комітет та всі структурні  підрозділи селищної ради, і, звичайно ж, юні волонтери, які зібрали просто-таки величезну суму коштів.

На Межівщині триває народний збір на авто для фронту

Очільник громади також згадав благодійну акцію «Народний дрон», яка тільки набирає обертів у Межівській СТГ. Але вже на цьому етапі Володимир Зражевський подякував відділу освіти, молоді та спорту –  за активну участь в акції, збір коштів на придбання комплектуючих для дронів (про акцію детальніше читайте на ресурсах “Межівського меридіана”). Символічною є кількість дронів, які планується виготовити у рамках акції – 38,  саме стільки (за офіційною інформацією) захисників України сьогодні втратила Межівська громада…

Інформація прокуратури щодо стану законності

Відкривала чергу денну сесії засідання інформація Першотравенської окружної прокуратури щодо стану законності на території Межівської селищної, Новопавлівської та Слов’янської сільських рад Синельниівського району за 12 місяців 2023 року. Інформував виконувач обов’язки керівника прокуратури Бєлов Максим Сергійович.

Зокрема він підкреслив, що за звітний період на території громад Межівщини обліковано 313 кримінальних правопорушень, що на 48,2% більше, аніж за аналогічний період минулого року.  Є тенденція зменшення тяжких злочинів – на 60,9%, та зростання кількості особливо тяжких злочинів – на 9%.

Загалом,  аналіз структури злочинності свідчить, що, як і раніше, домінують злочини проти власності – 34,5% проти 28,3% – у 2023 році Відповідно, у їх структурі основну частку  становлять шахрайства – 40,7 % або 44 злочини з 108.

На жаль, зросла і  кількість крадіжок на 54,7% з 24 до 53 у порівнянні із аналогічним періодом минулого року.

На території громад Межівщини протягом 2023 року вчинено 1 умисне вбивство та 1 кримінальне правопорушення за фактом спричинення умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого. При цьому, впродовж 2023 року кримінальні провадження за злочини проти волі, честі та гідності особи, а також проти статевої свободи та статевої недоторканості особи не вчинялися.

Вдвічі збільшилась кількість виявлених кримінальних правопорушень проти довкілля  – переважно мова йде про незаконну вирубку лісосмуг.

(До речі, питання викликало жваве обговорення у депутатів та велику кількість питань до представника прокуратури щодо посилення контролю за цим напрямком роботи).

Загалом впродовж 2023 року рівень розкриття злочинів становить 61,8%,  при середньообласному – 54,5%.

Протягом 2023 року Першотравенською окружною прокуратурою заявлено 27 позовів в рамках загальної представницької діяльності на захист інтересів держави на загальну суму 91 млн 346 тис. грн.,

Впродовж 2023 року Першотравенською окружною прокуратурою до суду направлено 6 кримінальних проваджень у сфері протидії корупції за фактами розтрати та привласнення бюджетних коштів та пропозиції надання неправомірної вигоди.

На завершення правоохоронного блоку питань депутати заслухали звіти офіцерів громади щодо виконання ними функцій з охорони правопорядку на території Межівської СТГ за 2023 рік (Микола Дуб та Олександр Старіков).

Безумовно, головні питання сесійного дня:  Програми підтримки ЗСУ та соціального захисту захисників України і їх родин.

Депутати внесли зміни до селищної Програми підтримки Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони та інших військових формувань на 2023-2026 роки. Таким чином, на 2024 рік збільшено обсяг фінансування по Програмі на 9 мільйонів 500 тис. грн – до 11 млн. грн.

Не менш важливим стало затвердження селищної комплексної Програми соціального захисту населення Межівської СТГ на 2024-2026 роки.

Це досить таки знакова соціальна програма для Межівської громади, яка за словами начальника відділу соціального захисту Межівської селищної ради Ольги Пашкової (доповідала по питанню) викликана нагальною потребою, запитом суспільства у зв’язку з повномасштабною війною та поглибленням вектору соціальної та гуманітарної політики в Межівській селищній територіальній громаді.

Депутати одноголосно підтримали дані ініціативи.

Отже, на сесії було затверджено ряд заходів, які сприятимуть підтримці ветеранів війни, Захисників та Захисниць та членів їх сімей, членів сімей загиблих Героїв. Серед основних завдань і заходів комплексної Програми соціального захисту населення Межівської селищної територіальної громади на 2024-2026 роки :

–  Надання матеріальної допомоги Захисникам та Захисницям України, які отримали поранення, контузію, травми під час проходження військової служби на лікування –  у разі  неможливості отримання такої допомоги Захисником чи Захисницею за станом здоров’я, одному з членів їх сім’ї в сумі 20 тис. грн.;

–  Надання матеріальної допомоги Захисникам та Захисницям України, які отримали поранення, контузію, травми під час проходження військової служби на реабілітацію – у разі  неможливості отримання такої допомоги Захисником чи Захисницею за станом здоров’я, одному з членів їх сім’ї в сумі 30 тис. грн.;

–  Сім’ям загиблих (померлих) Захисників чи Захисниць України, смерть яких спричинена військовою агресією російської федерації або його опікуну в сумі 10 тис. грн.;

–  Одному із членів сім’ї або опікуну осіб, які під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків) зникли безвісти або були захоплені в полон й утримуються незаконними збройними формуваннями на непідконтрольній Україні території в сум 5 тис. грн.;

–  На оздоровлення Захисникам та Захисницям України, які захищають Україну у зв’язку з військовою агресією російської федерації в сумі 5 тис. грн.;

–  Санаторно-курортне лікування та оздоровлення осіб з інвалідністю, внаслідок війни яка пов’язана із захистом Батьківщини, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в сумі 30 тис. грн.

Загалом на виконання заходів у 2024 році заплановано 6 мільйонів гривень.

Для отримання допомоги громадяни можуть звернутися до відділу соціально захисту та відділу (центру) надання адміністративних послуг виконавчого комітету Межівської селищної ради.

Серед інших питань черги денної відзначаємо затвердження :

– звітів старост за підсумками 2023 року;

– підсумків роботи представників депутатського корпусу у 2023 році

– переліку адміністративних послуг, які надаються ЦНАПом Межівської селищної ради.

–  договорів/розпоряджень  укладених/прийнятих селищним головою у міжсесійний період

Нарешті земельні питання та питання  щодо управління майном, яке належить до комунальної власності Межівської СТГ.

“Межівський меридіан”.

0 0 голосів
Рейтинг статті
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback

[…] Загалом на виконання заходів у 2024 році заплановано 6 мільйонів гривень. […]