Осучаснено фізіотерапевтичний кабінет в КНП «Межівський центр первинної медико-санітарної допомоги»

У рамках проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», що здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини, 7 грудня 2021 року відбулася презентація результатів реалізації проєкту змін «Підвищення рівня фізіотерапевтичної допомоги населенню та розвитку громадського здоров’я на базі Межівського центру первинної медико-санітарної допомоги».

Фізіотерапія є невід’ємною частиною періоду реабілітації після тяжких травм, а також профілактики хронічних захворювань різних органів. Позитивний вплив відбувається за допомогою таких факторів як електричний струм, магнітне випромінювання, тепло.

Враховуючи той факт, що обладнання фізіотерапевтичного кабінету було застарілим (1985-2007 років), а медичний персонал потребував навчання, керівництвом Межівської селищної територіальної громади та медичного закладу було прийнято рішення щодо участі у проєкті змін.

В результаті реалізації проєкту:

1. Поновлено матеріально-технічну базу кабінету фізіотерапії: придбано 7 одиниць нової апаратури та нові меблі.
2. Проведено ремонт кабінету.
3. Проведено навчання медичного персоналу навикам ефективного спілкування з пацієнтами для покращення якості медичних послуг.

На реалізацію проєкту залучено кошти проєкту GIZ в сумі понад 185,0 тис. грн. та кошти селищного бюджету 83,5 тис. гривень.

Сфера охорони здоров’я Межівської селищної громади зазнає істотних змін, мета яких – створення нової системи, у центрі якої буде людина, її життя та здоров’я!

Любов ВАСИЛЕНКО,
голова робочої групи

 

 

З вересня 2021 року КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради реалізовує проєкт «Підвищення рівня фізіотерапевтичної допомоги населенню та розвитку громадського здоров’я» за підтримки Федерального уряду Німеччини через GIZ.

Головна мета проекту – покращення доступності та якості медичних послуг: відновлення роботи фізіотерапевтичного кабінету, через оновлення матеріально-технічної бази, яке необхідне для роботи фізіотерапевтичного кабінету та підвищення кваліфікації медичного персоналу, який надаватиме послуги та обслуговуватиме мешканців нашого регіону.

Відкриття осучасненого фізіотерапевтичного кабінету значно покращить громадське здоров’я населення, допоможе жителям підтримувати життєвий тонус усіх органів та функціональних систем (серцево-судинних, дихальної, травної, опорно-рухової), підвищуючи, таким чином, загальну працездатність та можливість адаптації до мінливих умов життя.

Наразі існує багато фізіопрофілактичних методів, що використовуються з метою попередження різноманітних захворювань. В результаті впливу променевої енергії на основні регулюючі та коригуючі відділи центральної нервової системи, виникають зміни у функціональному стані ряду органів і систем, що встановлюють нові умови їх життєдіяльності.

Основні завдання фізіопрофілактики:

– підвищити здатність організму чинити опір інфекційним захворюванням, зокрема грипу;
– попередити Д-авітаміноз, боротися зі світловим “голодуванням”;
– загартувати організм щодо впливу різких коливань умов зовнішнього середовища;
– врегулювати діяльність серцево-судинної системи і тим самим стан кровообігу;
– змінити реактивність організму та підвищити здатність організму чинити опір до деяких інфекцій шкіри і хімічних подразників;
– підвищити працездатність і витривалість організму.

За підтримки Федерального уряду Німеччини було придбано 7 одиниць фізіотерапевтичного обладнання на суму 69,97 тис. грн:

– Апарат для ультразвукової та магніто-лазерної терапії МИТ11 вартістю 33,5 тис. грн.

Магнітотерапія – це лікувальний вплив на певні ділянки організму лазером і електромагнітним полем за допомогою спеціального апарату. Магнітне поле дозволяє лазерним променям проникати на велику глибину, що підсилює ефект від процедури, яка особливо рекомендована пацієнтам із хронічними болями у спині та суглобах. Магнітолазерну терапію також можуть рекомендувати для реабілітації після травм та хірургічних втручань.

– Апарат низькочастотної електротерапії Радиус-01 вартістю 22,5 тис. грн.

Для лікування різних захворювань (кістково-м’язової системи, хвороб системи кровообігу, дихання, сечостатевої, нервової системи) методом електротерапії струмом низької частоти.

– Апарат для електрофорезу Поток-01М вартістю 3,89 тис. грн.

Зменшення інтенсивності запалення і болю. Спадання набряків, послаблення напруження м’язів, покращення іннервації, прискорення регенерації тканин, зміцнення імунітету.

– Апарат дарсонвалізації Корона-С вартістю 7,98 тис грн.

Для лікування захворювань кістково-м’язової системи, органів дихання, в дерматології для лікування гнійних та запальних процесів.

– Інгалятор ультразвуковий вартістю 0,7 тис. грн.

Лікування гострих та хронічних захворювань верхніх та нижніх відділів дихальних шляхів, для розпилення лікарської рідини на дрібні частинки, які безпосередньо вдихаються пацієнтом і потрапляють в легені. Крім того, це один з апаратів, що широко використовується в лікарнях, а також в центрах медичної допомоги.

Також у рамках проєкту для оновлення фізіотерапевтичного кабінету придбано матеріали та обладнання: кушетки медичні – 5 шт., тумби медичні – 9 шт., медичний столик інструментальний – 1 шт., ширми медичні – 4 шт, жалюзі на вікна – 2 шт., екран для батареї – 2 шт. на загальну суму 55,6 тис. грн.

Були проведені тренінги для медичних працівників на тему «Побудова і принципи ефективної комунікації та взаємодії з пацієнтами» для покращення медичного сервісу.

Медична сестра КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» пройшла курси підвищення кваліфікації по фізіотерапії у Комунальному закладі «Кам’янський фаховий медичний коледж» Дніпропетровської обласної ради м. Кам’янське.

Надруковано 2000 шт. кольорових євробуклетів та 50 плакатів для інформування населення щодо послуг фізіотерапевтичного кабінету. Придбано 5 інформаційних стендів «Програма медичних гарантій» з інформацією про безкоштовні медичні послуги, гарантовані Національною службою здоров’я України.

Жителі громади мають можливість отримати покращені медичні послуги в КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», що сприятиме підвищенню здоров’я населення  громади.

Адміністрація КНП «Центр первинної
медико-санітарної допомоги»