Третій пішов: діти щасливі – а це головне!

Як у Водолазькому відкривали зону активного сімейного відпочинку

Послаблення карантинних обмежень у с. Водолазьке Новогригорівського старостинського округу відзначили справжнім святом для місцевої громади. А насамперед – для дітлахів!

У рамках реалізації проекту Межівської селищної ради «Громадський бюджет» у селі побудовано зону активного сімейного відпочинку, яка включає в себе новий ігровий майданчик для дітвори з гірками, каруселями, спортивними снарядами тощо.

Урочисте відкриття майданчика, веселі конкурси та ігри, солодкі призи і, звичайно ж, чудовий настрій всіх учасників свята!

Як жителі Водолазького стали переможцями конкурсу «Громадський бюджет», як потім усім селом працювали над спільним проектом, і хто їм у цьому допомогав – про все це і не тільки читайте далі…

Громадський бюджет…

А починалося все з Конкурсу проекту Межівської селищної ради «Громадськийбюджет», який було проведено минулого 2019 року. Нагадаємо, що його переможцями за підсумками голосування стали наступні проекти: «Зона комфорту для малят (учнів 1-4 класів)» (Новопідгородне), «Центр спортивно-культурного розвитку «NADIL» (Райполе), «Початкова військова підготовка і формування національної гідності» (Володимирівка) і, нарешті, «Створення зони активного сімейного відпочинку в с. Водолазьке». До кінця 2019 року проекти було профінансовано.

Звичайно, епідемія COVID-19 і карантинні обмеження внесли свої корективи у процес їх реалізації. Але сьогодні, говорячи про відкриття зони відпочинку у Водолазькому, як один з низки проектів «Громадського бюджету», можна сміливо сказати, що «Третій пішов!» (Перші проекти на початку поточного року успішно реалізовано Володимирівською і Новопідгороднянською  школами).

…За словами Межівського селищного голови Володимира Зражевського, унікальність проекту саме у с. Водолазьке полягає у величезній зацікавленості місцевої громади.

– Знаєте, ніхто з цих людей не чекав якогось чуда, що ця зона з’явиться за помахом чарівної палички. А навпаки – сумлінно і наполегливо йшли до своєї мети, – говорить він. – І, на моє переконання, вони її ДОСЯГЛИ! Так, ми виконали свою, фінансову, частину зобов’язань. Але ось цей результат – це наша спільна перемога!

Свого часу, ще під час представлення цього проекту я побачив величезний ентузіазм в очах місцевих жителів, їх депутата, підприємців, в.о. старости Олени Миколаївни! Цей вогонь в їх очах горить і сьогодні! Він говорить про бажання до змін. І, звичайно, герої сьогоднішнього дійства – діти. Ми з вами чудово бачимо, що вони безмежно раді і вдячні за такий подарунок! Я бачив це місце, коли ідея була ще, як-то кажуть, у повітрі. І те, що я бачу сьогодні – це чарівне перетворення. Скажу більше – такий ентузіазм просто повинен був принести свої плоди!

«Ми об’єдналися навколо спільної мети!»

Саме так говорить, в.о. старости Новогригорівського старостинського округу Олена Миколаївна Алєксєєва :

– Створення в селі комфортної зони відпочинку для всієї родини – ось чого ми прагнули разом з жителями села.
На вихідні та ввечері після роботи батьки хочуть провести весело час зі своїми дітками на свіжому повітрі, щоб малюки грались та і дорослі змогли відволіктись від проблем, активно відпочити. Але до сьогодні Водолазьке не мало такого облаштованого місця для організованого дозвілля. Крім того, ніхто не буде сперечатися, що сьогодні серйозно постає проблема живого спілкування, яке замінюють комп’ютерні ігри та соціальні мережі. Але ж однією з необхідних умов правильного розвитку дитини є фізична активність? А для цього треба зручне і безпечне місце для ігор та занять спортом. Ми сподіваємося, що наші діти забудуть про нудьгу та віртуальне спілкування.

За словами Олени Миколаївни, величезну допомогу у реалізації проекту надали депутат Межівської ОТГ від округу Павло Володимирович Скляренко та місцевий підприємець Юрій Вікторович Селіванов, який не лише надавав необхідний ресурс, наприклад транспорт, а й разом зі своїми працівниками безпосередньо брав участь у встановленні майданчика, облагородженні території тощо.

– А загалом, байдужих до спільної справи не було, – запевняє Олена Миколаївна. – На толоку постійно збиралися місцеві активісти, інколи навіть 15-20 чоловік, аби допомогти впорядковувати територію.

До речі, цікава деталь від старости, яка повертає нас на кілька місяців назад, коли проводилося голосування. Знаєте, хто на цьому етапі максимально допоміг водолазцям? Сусіди – новогригорівці! Як справжні земляки, вони вирішили: «У Новогригорівці вже є подібна зона відпочинку з дитячим майданчиком. Тож нехай і у Водолазькому буде!».

А, отже, їх голоси стали вирішальними…

Вклали частинку своєї душі…

…Багато, хто зі скептиків може запитати: «А чи багато дітлахів проживає в селі? Для кого, власне, цей майданчик?».

Як нам вдалося з’ясувати, у Водолазькому сьогодні проживає понад 300 мешканців.

За словами старости, шкільної дітвори, яка їздить до Новогригорівської школи – 30 учнів, 14 діток сьогодні відвідують дитсадок у самому Водолазькому. Тож майданчик точно не буде порожнім!

А ще з вами (скептиками) однозначно не погодяться місцеві жителі, які в унісон розповідають про величезне значення для села цієї події. Причому, як молоді мами, так і пенсіонери.

У зв’язку з цим запитав їх: «Чи можна сказати, що сьогодні зона сімейного відпочинку задовольняє потреби всіх вікових категорій мешканців?».

Отримав відповідь: «Чому – ні? Для непосидючої дітвори – сучасний дитячий майданчик зі всілякими гірками, гойдалками, каруселями. Тут же на зручних лавочках можемо відпочити та поспілкуватися ми – їх батьки, дідусі й бабусі».

 

Як ми вже відзначали, до оформлення та впорядкування майданчика і прилеглої території долучилися всі небайдужі жителі села Водолазьке.

Скляренко Павло Володимирович, депутат Межівської ОТГ від округу:

– Цей майданчик має принести тільки позитивні емоції всім нам, а в першу чергу – дітлахам. Я, як депутат, впевнений, що це – не останній проект, який ми реалізуємо на цій території.

Селіванов Юрій Вікторович – приватний підприємець:

– Що говорити? Діти щасливі – і це головне! Ви ж самі бачите…
Колись одна розумна людина сказала мені: хочеш побачити результат – ДІЙ! Роби конкретні кроки, щоб досягти поставленої мети.
Як ми могли залишитись осторонь, коли всі жителі села буквально «загорілися» цією ідеєю? Нам залишалося тільки допомагати… А сьогодні щасливі дитячі обличчя – це найкраща дяка! Ви погляньте не лише на майданчик. Оформлення території – це все ідеї та натхнення місцевих активістів.

…Дійсно. Не лише чудовий спортивно-ігровий майданчик привертав увагу гостей свята і нашу в тому числі. Просто неможливо було пройти повз, назвемо його “етнографічним” оформлення території. Тут вам і справжній курінь з очерету, а поруч – казаночок над багаттям і колоритний сільський тин, невеличке штучне озерце з іграшковими «жителями». Ці місця одразу перетворилися на фотозони для всіх бажаючих.

А постаралися у їх створенні місцеві активістки – Черевань Олена Пилипівна і Крупська Вікторія Геннадіївна, які завітали на свято з онуками. Жіночки скромно відповідають, що нічого особливого не зробили, просто хотіли прикрасити рідне село.

Спілкуючись із цими чудовими людьми, зрозумів: кожен із них вклав у цю справу частинку серця, душі, робив усе з величезною любов’ю до рідного села, до своїх дітей та онуків.

Діти щасливі – а це головне!

Щодо свята відкриття, то воно відбувалося у надзвичайно урочистій обстановці, де головними дійовими особами стали, звичайно ж, діти. Чудовий сонячний день, свіжою фарбою виблискують новенькі гірки, каруселі, гойдалки, у хвилюючому очікуванні стоїть малеча. Було надзвичайно цікаво спостерігати, з якою допитливістю вона вивчала яскраві гірки та каруселі, питально дивлячись на батьків: «Ну, коли вже можна?»…

Але організатори ні на хвилинку не дозволяли їм засумувати – на малечу чекали безліч різноманітних конкурсів: рухливих, танцювальних, малюнка на асфальті. Перемагала в них, як правило, дружба, і кожен учасник отримував солодкі призи.

…А коли справа дійшла до головного – перерізання символічної стрічки та урочистого відкриття майданчика, то малеча помітно пожвавішала, засяяли радістю очі, адже вони вже з нетерпінням чекали часу, коли можна буде покататися на таких гарних гірках і каруселях. Володимир Зражевський, Олена Алєксєєва, Павло Скляренко та Юрій Селіванов виконали цю приємну місію разом з гамірливою дітворою…

І хлопчики та дівчатка один поперед одного поспішили на дитячий майданчик, аби сповна насолодитися чудовим і таким довгоочікуваним подарунком.

До речі, кожен із них отримав безкоштовне морозиво, про яке також подбали місцеві підприємці.

…Щиро посміхається і сама малеча, і їх батьки, дідусі-бабусі…

А що може бути кращим, ніж щасливі дитячі посмішки, веселий та дзвінкий дитячий сміх…

Репортаж Євгена ТРАВНЕВОГО