У Райполі оновлено фельдшерський пункт

Ще влітку “Межівський меридіан” повідомляв про ремонт у Райпільському фельдшерському пункті. Тоді роботи перебували на завершальному етапі. І ось уже заклад функціонує в оновленому вигляді.

25 жовтня до фельдшерського пункту з метою аналізу ефективності виконаних робіт навідалася робоча група у складі Межівського селищного голови Зражевського В.М., секретря селищної ради Максімкіної Л.В., директора комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Межівської селищної ради” Кравця В.М. та представників Центру, а також в.о. старости Райпільського старостинського округу Тимошенко І.В. Члени групи оглянули затишні відремонтовані кабінети, поспілкувалися з сімейним лікарем Халимендиком В.А., обговорили питання, які ще належить вирішити.

Реконструкція фельдшерського пункту проводилася за рахунок коштів місцевого бюджету Межівської ОТГ та коштів cубвенції з обласного бюджету бюджетам міст, районів та об’єднаних територіальних громад на виконання доручення виборців депутатами обласної ради (депутата Бондарчука В.Г.). З місцевого бюджету використано 36,1 тис. грн. Субвенція з обласного бюджету склала 303 тис. грн.

Найголовніше, що в медичному закладі відтепер буде тепло. Цьому сприяє заміна вікон, дверей, встановлення енергозберігаючого обладнання. Утеплені не лише кабінети, але й у коридорі, де очікують черги пацієнти, стоять батареї з регуляторами температурного режиму. У кабінеті лікаря гаряча вода, кран обладнаний датчиком температури – зручніше, ніж бойлер, бо економить електроенергію.

Облаштовано фізіотерапевтичний кабінет. Кравець В.М. зазначив: «Сімейні медсестри мають проходити спеціальне навчання і мати допуск для роботи з фізіотерапевтичним обладнанням. Насправді вони слухають лише кілька лекцій і починають працювати. Але той мінімум, який має бути в закладі – апарат УЗД, тубус-кварц, інгалятор – можуть обслуговувати всі. А для фельдшерського пункту це дуже добре, на рівні амбулаторії. Роблять тут і електрокардіограми, ЕКГ-апаратами забезпечені всі медичні заклади району».

Тепер у фельдшерському пункті буде додаткове приміщення для прийому пацієнтів обласними лікарями та спеціалістами районної лікарні. Як розповів Валерій Миколайович, можна буде періодично запрошувати стоматолога, щоб школярі змогли перед навчальним роком пройти огляд на місці. Планується придбати необхідні меблі і проводити УЗ-обстеження.

Лікар Володимир Антонович Халимендик розповів: «Райпільський фельдшерський пункт входить до структури Новопідгороднянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Разом два заклади налічують п’ять штатних одиниць – лікар, дві медичні сестри, дві молодші медичні сестри. Сімейний лікар обслуговує 1270 чоловік населення Райпільського старостинського округу, ще 200 чоловік можна ввести в електронний реєстр».

Ремонт проведено, заклад приймає відвідувачів. Усі присутні відзначили, що в ФП тепло і затишно. Тепер пацієнтам створено більш комфортні умови для лікування, а медичним працівникам – для роботи.

Антоніна Тарасенко