Межівська громада вшанувала Кобзаря

І знову – березень. І знову линуть до нас думи геніального українського поета Тараса Шевченка. 9 березня кожного року ми відзначаємо день народження великого сина України. Традиційно наш народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається незрівнянною та невичерпною для людського подиву й осягнення. У Межівській громаді пройшла низка заходів, приурочених до роковин Тараса Шевченка.

Квіти для Тараса

10 березня, у день вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, відбулося урочисте покладання квітів до погруддя Великого Кобзаря у селі Українка.

В церемонії взяли участь секретар Межівської селищної ради Любов Максімкіна, методист з пам’яткоохоронної роботи Центру культури та дозвілля Таїсія Павленко, спеціаліст ІІ категорії відділу культури виконавчого комітету Межівської селищної ради Неля Мацегора, а також в.о. директора Межівської ЦПБ Юлія Карчмарчук.

Учні місцевої школи разом з бібліотекарем Наталією Сліпець підготували монтаж із віршів про видатного поета.

Конкурс Шевченкової поезії

Чудового весняного дня 5 березня, коли прокидаються природа і творче натхнення, у відділі обслуговування користувачів Межівської центральної публічної бібліотеки пройшов відкритий селищний конкурс читців «Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш». Захід був присвячений 206-річчю від дня народження видатного українського поета, письменника та художника Тараса Григоровича Шевченка.

Метою конкурсу стала популяризація таланту Тараса Шевченка, привернення уваги читачів до його творчого доробку та вшанування пам’яті видатного українського митця. Ведучі свята нагадали про драматичну долю поета, зазначивши, що, безперечно, Шевченко – духовний символ України. До кожного нового покоління він приходить разом із усвідомленням ним дійсності.

Конкурсанти зібралися, щоб глибше пізнати і відчути неперевершені поезії Тараса Григоровича. Кожен учасник декламував улюблений твір Шевченка, ніби вплітаючи його у символічний вінок вдячності та вічної шани нашому Кобзареві.

Визначало рівень їх майстерності декламації та акторського мистецтва вельмишановне журі: Людмила Яцура (голова), Людмила Коваленко та Галина Осьмуха, незалежним експертом виступила Ірина Новак.

Учасники конкурсу, користувачі бібліотек громади – справжні поціновувачі та знавці поетичного слова Великого Кобзаря. Кожен з них мав змогу виступити з одним номером тривалістю до 7 хв. Конкурсантки з Демуриного Тетяна Іващенко та Віта Швайка (бібліотекар) представили на суд журі відомого «Перебендю». Учасниця ансамблю «Степовичка», читачка Преображенської бібліотеки Валентина Стадніченко декламувала «Лічу в неволі дні і ночі». Твір «Ну, що б, здавалося, слова» виконала учениця Межівського ПТУ Марія Черевко (читачка Межівської ЦПБ). Школярка, шанувальниця творчості Шевченка, активна читачка Новогригорівської бібліотеки Діана Боровенська представила вірш «До Основ’яненка». Уривок з поеми «Причинна» прочитала молода, активна, цілеспрямована бібліотекарка Наталя Сліпець. Член любительського об’єднання «Літературне слово Межівщини», бібліотекар Іванівської бібліотеки Лариса Попцова представила твір, який припав їй до душі – «Ми вкупочці колись росли». Дві милі пані з Володимирівки, бібліотекарка Аліна Гайдабура і читачка Наталія Попович, завітали на конкурс із баладою «Русалка». Наталія Суховерха працює заступником директора в Новопідгороднянській школі. І хоча вільного часу у неї не так багато, знаходить хвилинку писати вірші, а також захоплюється творами Шевченка. Особливо їй подобається «Лілея», яку вона і декламувала на конкурсі. Гарна і креативна дівчина, активна читачка Ілона Іванцова навчається в Межівському профтехучилищі. На суд журі представила вірш «Думи мої, думи». А учасниця художньої самодіяльності, читачка Райпільської бібліотеки Любов Бойко майстерно читала вірш «У нашім раї на землі». Випускниці Веселівської школи Вікторія Немшилова та Катерина Бабенко – активні учасниці шкільного життя та масових заходів у бібліотеці. У їхньому виконанні звучали «Муза» та «Дівичії ночі».

Усі разом присутні згадали вислови Т. Шевченка, що стали крилатими та є актуальними і зараз:

«Не дай спати ходячому, серцем замирати і гнилою колодою по світу валятись, а дай жити, серцем жити і людей любити»;

«І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі»;

«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине. От де, люде, наша слава, слава України!»

Линуть над світом вірші Шевченка, покладені на музику. А образи українців та України в цілому постають у нових музичних творах. У Межівській бібліотеці теж цього дня лунало багато пісень на слова Тараса Григоровича. Одну з них виконала Ольга Цибіна, бібліотекар з Райполя.

І хоча важко прийшлося суддівській команді, та свою роботу вони зробили добре. Кожен конкурсант був відзначений. Відзнаки в номінаціях отримали: «Творчий задум» – Ілона Іванцова, «Патріотичний дух» – Наталя Сліпець, «Художнє читання» – Вікторія Немшилова і Катерина Бабенко, «Сценічний образ» – Діана Боровенська, «Літературна композиція» – Аліна Гайдабура та Наталія Попович, «Виразність та дикція» – Тетяна Іващенко і Віта Швайка.

А призові місця розподілили наступним чином. ІІІ місце зайняли Любов Бойко (Райполе) і Лариса Попцова (Іванівка). ІІ місце заслужено отримала читачка Межівської ЦПБ Марія Черевко. Почесне І місце розділили Валентина Стадніченко (Преображенка) та Наталія Суховерха (Новопідгородне).

Працівники Межівської ЦПБ дякують усім, хто відгукнувся на заклик ушанувати творчість Т.Г. Шевченка та висловлюють щирі вітання переможцям конкурсу. А також велика подяка бібліотекарям, які підготували учасників, за неоціненний вклад своєї праці в духовний розвиток молодого покоління.

Отож, читайте і перечитуйте Шевченкове слово, вивчайте його творчість, станьте гідними його заповідей і мрій!

Інна Басараб, Антоніна Тарасенко

Т.Г. Шевченко й Батьківщина – частинка серця кожного патріота-українця

Щороку відзначають українці на своїй землі і в зарубіжжі річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. Ми називаємо його ще апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю України. Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни.

Його творчість – невмируща. Не одне покоління українців звіряє життя з іменем і творчістю Кобзаря. Безсмертна, могутня сила його таланту, проникливість і глибина думки, мужність і ніжність лірики, гострота і пристрасність слова, самовіддана любов до України, до свого народу.

4 березня в Межівському ПТУ пройшла літературно-музична година «Т.Г. Шевченко – великий син українського народу», присвячена 206-й річниці від дня його народження. Викладач української мови та літератури В.С. Тарабанова і бібліотекар разом із здобувачами освіти перегорнули сторінки життя і творчості Кобзаря, розповіли про значення постаті Шевченка для українців, продемонстрували красу і чарівність його поетичного слова. Руслана Авраменко, Марія Черевко, Валерія Курільонок, Єлизавета Воротиленко, Ілона Іванцова декламували вірші й уривки з поем геніального поета.

Під час заходу вихованці переглянули презентацію про життєвий та творчий шлях Т.Г. Шевченка, відеокліпи «Зоре моя вечірня», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Тече вода з-під явора», а також прослухали «Заповіт» українською, англійською та німецькою мовами.

З вітальним словом до присутніх звернулася в.о. директора закладу Осьмуха Г.О., яка зокрема зазначила:

– Т. Г. Шевченко – це вічний вогонь, який ніколи не згасне. Творчість Великого Кобзаря – це святиня, якою дорожить і гордиться український народ. Ми, нащадки, повинні берегти у своєму серці вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.

Для здобувачів освіти була проведена літературна вікторина «Ім’я Шевченка стукає в серцях». Активними її учасниками були Роман Пилька, Таміла Сличко, Олексій Дейнега.

Проведений виховний захід сприяв прищепленню любові до творчої спадщини Тараса Шевченка, кращому розумінню його творів.

Валентина Чехута