Не хвилюйся – ВАКЦИНУЙСЯ!!!

Сьогодні над людством продовжує тяжіти небезпека заразитись COVID-19, але, на щастя, вже з’явилася вакцина, яка дає змогу зменшити ризик потрапити в тенета цього лиха. Ба більше, вакцинація є доступним знаряддям боротьби з небезпекою для українців.

З гордістю повідомляю про те, що жителі Зорянського старостинського округу Слов’янської громади активно вакцинуються. На початок серпня 50 осіб отримали щеплення двома дозами вакцини AstraZeneca, 15 осіб чекають на перший етап імунізації вакциною Moderna. Серед громадян, які пройшли повний курс вакцинації, є і пенсіонери, і працівники закладу охорони здоров’я (Зорянська АЗПСМ), і працівники закладів освіти: СКЗО “Зорянська СЗШ І-ІІІ ст.”, СКЗО “Миронівський НВК: “ЗНЗ-І ст – ДНЗ”, СКЗО “Маліївський НВК “ЗНЗ І ст.-ДНЗ”, і працівники інших установ, і жителі сіл старостинського округу.

Звичайно, багато людей ще бояться вакцинуватися через антипропаганду, яка щодня з’являється в соціальних мережах та на просторах Інтернету. Тому я і вирішила запитати наших першопрохідців про власні відчуття та пережиті емоції. І, як виявилось, у більшості опитаних побічні реакції були взагалі відсутні або супроводжувалися незначним погіршенням самопочуття у перші дні (температура 37-37,50C, помірна слабкість). Але, як виняток, трапляються й інші епізоди.

До прикладу, у мене протягом доби після першого вакцинування температура вперто тримала позначку за 38,50C, а м’язи, ніби зрадники тіла, викручувало та ламало. Та це, на щастя, тривало недовго, і я змогла швидко закинути ці спогади у минуле. Звичайно, після пережитого, було страшно йти на другий захід, але, як виявилося, повторну дозу вакцини організм сприйняв уже абсолютно безсимптомно.

Здобувши цей досвід, я ще більше переконалась у правильності свого рішення, адже якщо така побічна реакція – це всього лиш відповідь на вакцину, то мені дуже складно уявити, що переживають люди, які, на жаль, захворіли на COVID-19 у складній формі й змушені виживати та чіплятися за життя. Якщо скептики скажуть, що коронавірус – це звичайна інфекція, не більше ніж грип чи ГРВІ, то я погоджусь з ними, але, маючи можливість зменшити шанси захворіти, я обираю вакцину! Адже життя швидкоплинне, і різні хвороби та інфекції щодня нас переслідують і загрожують здоров’ю, тому надзвичайно важливим рішенням є ВИБІР ЖИТТЯ!

Наша родина вже обрала безпечний шлях у майбутнє.
А ви?..
Будьте здорові, а надто інформаційно здорові!

З повагою –

Ельвіра ЛАВРУЩЕНКО,
заступник директора СКЗО “Зорянська СЗШ І-ІІІ ступенів