У Межівській громаді понад 50 людей здали кров для українських військових та громадян, поранених під час війни

23 квітня  у Межовій працювала Дніпропетровська обласна станція переливання крові. 

Репортаж із заходу від  «Межівського меридіана».

Представники станції переливання крові говорять, що активність жителів Межівщини завжди на високому рівні.

На підтвердження цих слів, крім тих, хто зареєструвався заздалегідь, вистачало й  бажаючих, які дізнались про акцію, буквально напередодні.

Як розповіла нам лікар-лаборант виїзної бригади, в умовах війни кров та її компоненти для переливання вкрай необхідні закладам охорони здоров’я.  Тож станція переливання, практично, кожного тижня здійснює виїзди  по території області.

“Українці активно здають кров, насамперед, аби допомогти врятувати життя поранених військових, – підкреслює вона.

Приємно констатувати, що до такої благородної справи, як донорство, кожного разу  долучаються десятки жителів Межівщини. І не тільки з Межівської СТГ. Цього дня, наприклад, прибула численна делегація з Новопавлівської громади.

Серед бажаючих здати кров вже традиційно зустрічаємо і досвідчених донорів (понад 40  років донорського стажу – на хвилинку!) і ті, хто прийшов уперше.

Під час звітної акції у нашому об’єктиві опинились поліцейські відділення №2 Синельниківського РВ ГУНП в Дніпропетровській області.

Вони прийшли організовано, серед них багато  молодих правоохоронців, в тому числі  вчорашні випускники та випускниці Університету внутрішніх справ, а сьогодні вже офіцери поліції.

«Розуміємо, що через повномасштабне вторгнення росії на територію України потреба донорської крові збільшилась. Щодня вона життєво необхідна для поранених військових та мирних жителів, які прибувають на лікування із зони бойових дій. Тому ми не можемо залишатися осторонь. – розповідають офіцери.

Дарія здає кров вже вдруге, вперше здавала навчаючись у Дніпрі – теж для наших Захисників.

Максим також здавав кров, але у лікарні ім. Мечнікова до Дня донора. Тож коли сьогодні дізнався про можливість долучитись  – залюбки погодився.

– Ми тут для того, щоб допомогти і цим все сказано, – говорить старший лейтенант.

Справді, додати нічого…

А ось поліцейські сектору реагування (СРПП) Валерія та Анастасія  – сьогодні здавали кров уперше…

Трішки хвилювались, але все пройшло добре. Ми дочекались їх після  процедури і вони розповіли «Межівському меридіану», що слабкості після донорства не відчувають. “Навпаки – відчуваємо гордість, що я допомагаємо хлопцям”, — кажуть поліцейські.

Як завжди – у строю  добре знайомі Почесні донори: Олександр – з Межівської громади  та працівник Слов’янського ліцею Віктор, який також має понад 80 кровоздач.

Вони, вже традиційно серед перших у черзі, бо чекають з самісінького ранку.

…Практично кожен донорський день зустрічаємо і директора  Центру первинної медико-санітарної допомоги – Юлію Скочко.

Загалом контингент різноманітний: чоловіки, жінки, самі медики, педагоги…

Організовано кров для бойових побратимів здають наші захисники, які прибули до Межової сьогодні спеціально аби долучитись до цієї благородної справи. Вони говорять, що такі речі навіть не обговорюються, адже вони, як ніхто знають, що кров для переливання рятує життя.

За приблизними оцінками, завдяки активності жителів Межівщини запаси крові та її компонентів поповнилися  майже на 25 літрів.

За словами медикині, підготовка до донорства не складна.

Потрібен легкий сніданок у день донорства: печиво і чай чи будь-яка нежирна їжа. За 48 годин перед здачею крові заборонено вживати алкоголь, за день до донорства не можна їсти жирні страви, зауважила лікарка.

Є протипоказання і з боку здоров’я (про них – нижче) і зауважимо, що через рівень гемоглобіну чи тиск у цей день здати кров змогли не всі бажаючі.

Стандартний об’єм однієї кроводачі – 450 мл.

Як стати донором?

Донором крові чи плазми може стати кожен здоровий громадянин України у віці від 18 років, бажано  вагою не менше 50 кг. Останнє  не відіграє суттєвої ролі, головне, щоб дозволяв стан здоров’я.

Верхня вікова межа швидше умовна – 60 років, але, якщо нема протипоказань і гарне самопочуття, то можна й довше…

Щоб стати донором крові, треба звернутися до найближчої станції переливання крові, центру крові чи місцевого закладу охорони здоров’я. Із собою обов’язково треба мати документ, що посвідчує особу.

«За добу до процедури треба їсти легку їжу та не вживати алкоголь. “Не мати серйозних хронічних захворювань, не хворіти в минулому інфекційними захворюваннями, такими як гепатит B, гепатит C, шкірні, венерологічні захворювання, а також до великого переліку маємо бронхіальну астму, інфаркти міокарда, інсульти”, – говорять лікарі.

Наступні поради (які можна знайти зокрема і на сайті Міністерства охорони здоров’я України) допоможуть підготуватися до здачі крові:

– напередодні відмовтеся від жирної, смаженої, гострої та копченої їжі, молочних продуктів і яєць. Рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів). Вранці обов’язково легко поснідайте;
– не вживайте алкоголь та енергетичні напої за 48 годин (2 доби) до процедури здачі крові, лікарські засоби за 72 години (3 доби), не куріть протягом 2 годин до процедури та 2-3 години після;
– після здачі крові відпочиньте протягом 10 хвилин, з’їжте легку їжу та випийте солодкий чай;
– протягом наступних 12 годин постарайтесь уникати інтенсивних фізичних навантажень.

Р. S.

У реаліях сьогоднішньої війни, де ворог переважає у силі та техніці, ми, українці в тилу, повинні робити все від нас залежне, аби зберегти життя кожному бійцю. Крім того, варто не забувати й про цивільних, які стають жертвами ракетних та артилерійських ударів – їм необхідна донорська кров.

Саме сьогодні українці повинні формувати у своїй спільноті та громаді культуру регулярного та безоплатного донорства крові.

Забезпечити своєчасне постачання безпечної крові до пацієнта можливо лише за умови, що українці – кожен з нас – будуть готові не лише стати добровільними донорами і безоплатно здати свою кров, а й робитимуть це регулярно.

Тож, без зайвого пафосу:

ДОНОРСТВО – благородна справа, яка дійсно рятує чиєсь ЖИТТЯ!