Україна виходить з локдауну та повертається в карантин: офіційні обмеження та заборони від 25 січня

Від початку доби 25 січня в Україні скасований локдаун, коли від 8 січня була заборонена робота всіх непродовольчих магазинів, торгово-розважальних центрів, кафе, ресторанів.

Від понеділка починають діяти карантинні обмеження та заборони “помаранчевої” зони.

“Україна виходить із посиленого карантину 25 січня. Ми повертаємося до тих обмежень, які діяли у грудні 2020 року. Епідеміологи фіксують стабілізацію ситуації із захворюваністю. Кількість зайнятих ліжкомісць знизилася до менш ніж 30%. При цьому уряд за останній час значно збільшив ліжкомісця із підведеним киснем: від 11 тисяч у вересні до 55 тисяч у січні цього року. На ці потреби для регіонів було виділено майже 1,5 млрд грн”, — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Глава уряду наголосив, що “вихід із посиленого карантину не означає, що вірус зник. Ми маємо залишатися пильними та ретельно дотримуватися всіх правил. Маски, дистанція, дезінфекція – це основа. Будь ласка, бережіть себе та своїх близьких”.

Перелік карантинних обмежень та заборон на всій території України від 25 січня 2021 року

Що заборонено:

– Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.

– Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.

– Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.

– Проведення масових культурних (зокрема концертів), спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів, в яких бере участь понад 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 м між учасниками (виключення: офіційні та професійні спортивні заходи без глядачів, іспити для нотаріату та заходи, необхідні для забезпечення роботи органів влади).

– Робота кінотеатрів та закладів культури із наповненістю понад 50% місць одного залу.

– Перевезення в пасажирському транспорті більше пасажирів, ніж наявна кількість сидячих місць (крім метро).

– Проведення дискотек, робота нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля.

– Розміщення в закладах харчування понад 4 повнолітні особи за одним столом та коли відстань між столами менш ніж 2 метри.

– Робота суб’єктів господарювання, в яких працівники не забезпечені масками, не нанесено маркування щодо дистанції між клієнтами в 1,5 метра, а відвідувачі не мають правильно вдягнутих засобів індивідуального захисту.

– Перетин кордону іноземцям без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).

– Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів; на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

– Робота закладів громадського харчування від 23:00 до 07:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00.

– Перебування в громадському транспорті та у громадських будинках і спорудах без вдягнутої маски, а також перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу.

– Самовільне залишення місця ізоляції чи обсервації.

– Діяльність закладів з розміщення (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю, санаторно-курортних закладів).

– Відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

– Відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції перебуває понад 50% учнів та персоналу закладу освіти.

– Проведення планових заходів з госпіталізації (крім паліативної допомоги, допомоги породіллям, новонародженим, допомоги при пологах, лікуванні онкохворих, високоспеціалізована (третинна) меддопомога та інша невідкладна меддопомога).

– Робота спортивних залів та фітнес-центрів, якщо в них перебуває більше від однієї особи на 20 квадратних метрів.

– Відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також пунктів розміщення біженців.

– Перетин КПВВ на тимчасово окуповані території ОРДЛО та Криму іноземцями без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).

– Відвідування сторонніми особами закладів соцзахисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями та інше).

Що буде дозволено з 25 січня

З 25 січня буде знята низка обмежень, які діють під час “локдауну”:

• Заклади громадського харчування зможуть працювати, але з дотриманням вищевказаних епідеміологічних вимог.

• Буде дозволена робота непродовольчих магазинів, ринків, ТРЦ.

• Відновиться навчальний процес.

• Буде відновлено роботу кінотеатрів і закладів культури за умови заповнюваності залу на 50%.

• Відновиться робота спортивних залів і фітнес-центрів (якщо в них перебуває  не більше ніж одна  особа на  20 квадратних метрів), басейнів.