З початку осені – чотири пожежі в житловому секторі. Одна людина загинула!

З початку осені та впродовж зимового періоду настає зниження температурних показників, внаслідок – значно збільшується кількість пожеж у житловому секторі.

Як нам повідомив  Головний інспектор Межівського РС Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Андрій ХОМЕНКО, за осінній період  на території Межівського району виникло 6 пожеж в господарчих спорудах та 4 пожежі в житлових будинках. Одна людина загинула.

28 листопада о 09:57 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у приватному житловому будинку на вулиці Центральній села Водолазьке Межівського району. За вказаною адресою направлено відділення 59 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Прибувши на місце, рятувальники встановили, що займання виникло всередині одноповерхового житлового будинку. Під час ліквідації пожежі, вогнеборці виявили тіло загиблої господарки помешкання – жінки, 1958 року народження. Вогнем знищено диван та домашні речі в кімнаті будинку, пошкоджено підлогу на загальній площі 4кв.м.

Серед головних причин причин пожеж у житловому секторі Андрій Володимирович  відзначає  –  замкнення електропроводки, куріння в ліжку в нетверезому стані та необережне поводження з вогнем.

Аби запобігти пожежі у власній оселі, слід дотримуватись правил пожежної безпеки та не ризикувати своїм життям та життям своїх близьких! – переконані рятувальники

Наприклад, електронагрівальні прилади споживають значну електричну енергію, тому не можна одночасно підключати кілька таких пристроїв до однієї розетки: це призводить до надмірного нагріву дротів живлення, руйнування їх ізоляції, розплавлення і загоряння розеток.

Користуючись електронагрівальними приладами, слід бути особливо обережним, щоб уникнути спалаху навколишніх предметів.

Не залишайте обігрівач біля речей та предметів, що під дією високих температур можуть зайнятись.

Ні в якому разі не залишайте ввімкнені нагрівачі на ніч або виходячи з дому!

У випадку займання від електронагрівальних приладів слід одразу ж його вимкнути та знеструмити всю електричну мережу в будинку.

Вже після можливо загасити вогонь підручними засобами – водою, піском, сухою землею або накрити ковдрою.

Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати, що не можна застосовувати для гасіння електричних приладів та дротів під напругою воду!

Якщо горіння інтенсивне необхідно покинути приміщення, попередити сусідів та викликати рятувальників за номером «101».