На Дніпропетровщині “Пропозиція” сконцентрується на інфраструктурі

Представники партії «Пропозиція», які балотуються до обласної ради, мають намір у майбутньому приділити особливу увагу розвитку інфраструктурних проектів. Про це в інтерв’ю розповів ексгубернатор Дніпропетровщини Валентин Резніченко, який очолює відповідний список кандидатів від цієї політичної сили.

“Я впевнений у тому, що без інфраструктури країна не живе!” – підкреслив він. У період, коли пан Резніченко керував регіоном, його команда змогла реалізувати більше 2000 проектів, включно з будівництвом нових дитячих садочків і шкіл, капітальними ремонтами доріг і облаштуванням нових інженерних мереж.

“Коли ми тільки розпочали, то виявили практично “нульовий” банк проєктів. Тобто їх просто не було. Бажання щось зробити у людей було, а проєктів – ні. Приходить голова сільради і просить побудувати школу. І його прохання зрозуміле. Адже по області об’єкти освітньої інфраструктури в кращому випадку представлені будівлями 70-80-х рр. минулого століття. А проєкту в нього немає. Тоді цей голова сільради бере з архівів старий проєкт, розроблений ще півстоліття тому, і просто перераховує його за нинішніми цінами. Але так побудувати сучасний дитячий садок або школу не можна”, – розповів журналістам Валентин Резніченко.

За його словами, до розробки інфраструктурних програм його команда тоді залучила кращих фахівців, віддавши пріоритет регіональним підрядниками.

“Ми не помилилися. Багато реалізованих проєктів отримали премії та галузеве визнання. Ми принципово брали різних архітекторів. І тепер спостерігаємо, як об’єкти експлуатуються впродовж декількох років. Це дуже важливо”, – зазначив ексгубернатор.

Він проводить чимало часу в поїздках регіоном, особисто інспектуючи створені його командою проєкти. У деяких випадках подив пропозиціонера викликають ті програми, які так і не були завершені.

Справа в тому, що коли в минулому році область очолили “нові обличчя”, на різних етапах реалізації “застигли” кілька сотень проєктів. Сьогодні вони фактично заморожені. “У момент нашого звільнення на різних стадіях реалізації знаходилося близько 700 проєктів. По деяких з них роботи були завершені на 90%. Наприклад, стадіон у Софіївці.Ми там повністю реконструювали школу, підготували до здачі в експлуатацію спортивний майданчик, залишилося зробити лише покриття. Його немає і дотепер. Навіть дивно, адже нинішня обласна влада могла його “продати” як власну ініціативу і власну перемогу. Але навіть в цьому вони не “спрацювали”. І ось так йдуть справи по всіх об’єктах”, – підкреслив Валентин Михайлович.

Усі роки Незалежності ми перебували у стані перманентної кризи, жоден Майдан, жодна революція не змогла прибрати від влади корумповану еліту. “Нові обличчя” швидко інтегрувались у правлячий клас, олігархи залишилися контролювати країну.

На пряме запитання про те, які завдання він має намір виконати у першу чергу в разі перемоги “Пропозиції” на місцевих виборах, пан Резніченко називає інфраструктуру регіону: “Дороги, лікарні, садочки, школи, той же стадіон у Софіївці, про який ми говорили. Ми зобов’язані завершити те, що ми почали!”

Єдиний вихід – змінити систему, почати будувати абсолютно нову державу, спираючись при цьому не на владу та опозицію, яка була владою, і все її критиканство задля того, аби знову нею стати, а на пропозицію – конструктивну більшість українського суспільства.

Наша мета – побудувати ефективну систему місцевого самоврядування, що стане самостійною гілкою влади та однією з найважливіших складових держави. Адже сьогодні люди із професійною позицією сконцентровані саме в органах місцевого самоврядування. Коли центральна влада, змінюючи одна одну, змагається в популізмі й некомпетентності, саме на місцевому самоврядуванні щоденно лежить розв’язання актуальних місцевих проблем правопорядку, підприємництва, медицини, освіти, екології, створення комфортного середовища проживання для жителів сіл, селищ, містечок і великих українських мегаполісів.

Алевтина РОМАНЮК