Газета, як дзеркало нашого життя. Частина 3

Ми продовжуємо подорож у часі разом із районною газетою. Сьогодні ми пропонуємо нашим читачам матеріали, опубліковані у березневому номері далекого 1959 року. Їх герої – колгоспники, передові доярки, школярі тощо.

«Зірка», №34 (604), п’ятниця, 20 березня 1959 року

У шкільній виробничій бригаді

Учнівська комплексна виробнича бригада Володимирівської середньої школи готується до початку весняних польових робіт. В складі бригади 140 учнів, де бригадиром призначена Люба Іванова – учениця 8 класу.

Члени бригади під керівництвом виховательки О. Д. Третяк вже довгий час працюють на колгоспних полях артілі “Правда”, створюючи умови для одержання хорошого врожаю. В цьому році серед інших культур бригада вирощуватиме 81 гектар кукурудзи і 5 га картоплі. Зараз учні працюють на вивезенні місцевих добрив на виділену для школи ділянку. Під картоплю вони вже внесли 8 тонн гною на кожний гектар, продовжують вивозити гній під посів кукурудзи. А всього на свої ділянки бригада вивезла 237 тонн гною.

На колгоспному городі учнями закладено перші чотири парникові рами.

Одночасно з цими роботами учнівська виробнича бригада готує до посіву насіння, яким вона забезпечена в достатній кількості. Весь насінньовий матеріал повністю підготовлено, перевірено схожість.

– – – – – – – – – – – – – – 

Підживлюють озимину

Колгоспники багатьох колгоспів району, використовуючи ранкові морози, підживлюють озимину. На 17 березня в колгоспі «Победа» проведено підживлення на 732 гектарах при завданні 800 гектарів. Завершують план підживлення озимини колгоспи ім. Жданова та ім. Фрунзе.

– – – – – – – – – – – – – –

Розширяться площі садів і виноградників

Поряд з іншими галузями громадського виробництва сільськогосподарської артілі «Росія» (голова тов. Демиденко П. М.) зростає також садівництво та виноградарство. На кінець семирічки площа плодового саду досягне 110 гектарів, а всього його буде більше 200 гектарів. Щоб забезпечити потреби в саджанцях, для розширення площ саду весною цього року буде закладено 1,5 гектара плодорозсадника, де вирощуватимуться саджанці яблунь, груш, абрикос тощо.

Велику роботу планується провести в колгоспі в справі розвитку виноградарства, площа якого до 1965 року зросте до 10 гектарів. Уже в цьому році його буде посаджено 3 гектара. Для цього проведена глибока оранка ґрунту, заготовлено перегній для внесення його в ямки під час посадки, закуплено 9 тисяч виноградних саджанців різних сортів.

Щоб закладку виноградника і догляд за ним вести із знанням справи і щоб він приносив колгоспові значні грошові прибутки, правління артілі потурбувалось про підготовку виноградаря. З цією метою було послано на курси в один виноградарський район Краснодарського краю колгоспного садовода Федота Михайловича Ненада. Там він детально ознайомився з агротехнікою виноградарства, вивчав досвід передових виноградарів.

В. Василенко

– – – – – – – – – – – – – –

Євдокія Тимофіївна СЛИВНА – одна з кращих доярок колгоспу ім. Калініна. Багато років вона працює на фермі і завжди добивається високих показників по надою молока. За два місяці і 15 днів цього року надій по її групі вже становить 470 літрів молока на корову. Але Євдокія Тимофіївна не тільки сумлінна трудівниця, вона – мати 11 дітей, в котрих виховує любов до праці, до знань. Старша дочка Ліда теж працює на фермі, інші вчаться в школі.

НА ФОТО: доярка Є.Т. Сливна.

Фото І. Волуя.

– – – – – – – – – – – – – –

Квартальний план – достроково

В першому році семирічки працівники громадського тваринництва колгоспів нашого району докладають зусиль до того, щоб виробити якнайбільше продуктів тваринництва, внести гідний вклад у створення достатку їх в країні.

Передові колгоспи району по виробництву м’яса достроково виконують завдання по продажу цієї продукції державі.

Так, на 10 березня квартальний план продажу м’яса державі колгосп «Росія» виконав на 103,7 процента, здавши його 560 центнерів. На 130 процентів виконали квартальні завдання продажу мяса колгоспи ім. Фрунзе та ім. Кошового, а сільгоспартіль «Правда» – на 137,7 процента.

***
(У публікаціях повністю збережено мову оригіналу).