Перший випадок COVID-19 на території Межівського району (Офіційні коментарі)

Позитивний результат ПЛР-аналізу на  COVID-19 зафіксовано на території Межівського району. Про це 18 липня повідомила прес-служба ДніпроОДА: «За останню добу на Дніпропетровщині виявили 9 нових випадків коронавірусної хвороби. Лабораторні дослідження підтвердили COVID-19 у 5 мешканців Дніпра, по одному – Кам’янського, Широківського, Межівського та Петриківського районів».

Після оприлюднення даної  інформації, на місцевих сторінках соціальних мережах з’явилися повідомлення, у яких жителі району нагадують, що даний випадок є другим, відповідно до офіційної інформації.

Коментуючи це,  у Центрі первинної медико-санітарної допомоги та  Центральній лікарні Межівської селищної ради ще раз наголосили, що позитивний результат від 3 липня  було зареєстровано у мешканки нашого району, яка, фактично з травня місяця перебувала на стаціонарному лікуванні в обласному центрі – м. Дніпрі. Тобто реально оцінювати його варто з формулюванням «у жителя Межівського району», аніж «на території Межівського району».

Стосовно випадку від 18 липня, то за словами директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Валерія Кравця, хвора особа є жителем Межівського району і останній час перебувала у відділенні  стаціонару Центральної лікарні Межівської селищної ради.

– Мова йде про безсимптомний перебіг хвороби, а діагноз було встановлено під час планового обстеження.

На сьогодні виявлено 15 контактних осіб, взято аналізи для проведення ПЛР-тестів, які направлені до обласного лабораторного центру. Ці особи знаходяться на самоізоляції.

Пацієнту на сьогодні визначено амбулаторне лікування під наглядом сімейного лікаря, стан – стабільний. – відзначив він.

 

У свою чергу директор КНП «Центральна лікарня» Юрій Токар підтвердив, що COVID-19 виявлено у пацієнта, який перебував на стаціонарі закладу після госпіталізації за терміновими показниками.

– Проведено розслідування з метою визначення кола контактних осіб, які знаходяться на самоізоляції, у них взято аналізи на ПЛР-тести.

Крім того, прийнято рішення щодо призупинення діяльності одного з відділень Центральної лікарні. У закладі проведено протиепідемічні заходи із використанням деззасобів.

Встановлено медичний персонал, який перебував у безпосередньому контакті з хворою особою на COVID-19. Цим працівникам  проведені необхідні лабораторні дослідження, сьогодні вони на самоізоляції. Чекаємо на результати.

Решта медичних працівників інших відділень лікарні працюватимуть у штатному режимі та надаватимуть пацієнтам необхідну медичну допомогу, – підкреслив Юрій Сергійович.