Петро ЛЯХОВИЧ: Ми мусимо об’єднатися заради спільної мети!

Напередодні весняно-польових робіт у залі засідань Межівської райдержадміністрації відбулася зустріч керівників та представників агроформувань усіх форм власності Межівщни. Були присутні товаровиробники як Межівської, так і Новопавлівської та Слов’янської об’єднаних громад: Зібрав їх разом голова Асоціації фермерів Межівщини Петро Ляхович.

Досить емоційним стало вступне слово голови Асоціації фермерів Межівщини:

– Ми зібралися, щоб поспілкуватися і разом подумати: «Як жити далі?!» Тому що для тих, хто працює на землі, настають буремні часи, накшталт середини 90-х. Менше ніж за півроку, з 1 липня, вступить у силу Закон про відкриття ринку землі. Це буде величезний стрес для всієї системи господарювання на землі, яка за останні роки склалася на Україні.

Давайте подивимося правді у вічі, ми зараз навіть між собою не можемо вести чесні та відкриті партнерські відносини. Обманюємо, перекуповуємо, залякуємо… Я не думаю, що внаслідок цього можна спати спокійно. Але, разом із тим, упевнений, що самозбагачення не може бути головною метою в житті!

Деякі сили зі сторони дивляться на нас і лише чекають слушної нагоди… І всі ви – присутні тут – чудово розумієте, про що я говорю!

Якщо відійти від емоцій і перейти до конкретики, то саме сьогодні всім нам треба об’єднатися, щоб відстояти власні інтереси, інтереси своїх пайовиків, не побоюсь цих пафосних слів, інтереси українського села.

І саме сьогодні є нагода змінити ситуацію на краще!

Петро Васильович розповів, що в Україні створена і вже близько року діє нова громадська організація, яка об’єднує фермерів і товаровиробників по всій державі – Всеукраїнський конгрес фермерів.

– Так, сьогодні на Дніпропетровщині досить ефективно діє Асоціація фермерів та приватних землевласників (АФЗУ), до районної організації якої входить і частина з нас. Але Конгрес об’єднує аграріїв усієї України! Очолює його також фермер – Іван Слободяник. У штаті працюють професійні юристи, економісти, агрономи, які можуть порадити: що і як робити? Більше того, сьогодні є в сі підстави говорити, що АФЗУ також поступово входить до складу Всеукраїнського конгресу фермерів з метою об’єднати зусилля, – підкреслив він

Петро Ляхович інформував присутніх про підсумки наради представників Всеукраїнського конгресу фермерів з міністром аграрної політики і продовольства Романом Лещенком та в.о. голови Держгеокадастру Олексієм Пінчуком. Ця зустріч днями відбулася у Києві і на ній Ляхович був присутній разом із головою Межівської РДА Сергієм Кутнім.

За його словами, він підготував достатньо питань до урядовців та чиновників, але міністр вже дав вичерпні відповіді на більшість із них. Головне, чим поцікавився особисто він: «Чи є підтримка Президента України у роботі профільного Міністерства?» І відповідь була однозначною – ТАК!

Під час жвавої дискусії товаровиробники Межівщини підтвердили актуальність піднятих питань. Це і далеко не прозора співпраця (якщо її можна так назвати) з Аграрним фондом, і корупція в Держгеокадастрі, і штрафи за зберігання пального для власних потреб, і перевірки усіх можливих органів держконтролю.

Петро Васильович наголосив, що мета таких зібрань – вислухати з перших вуст все, що турбує українських фермерів, і налагодити прямий діалог фермерської спільноти з владою та спільно знайти шляхи вирішення.

Тож під час двогодинної зустрічі аграрії встигли не тільки обговорити цілий ряд болючих питань, а й висунути конструктивні пропозиції, які Петро Ляхович пообіцяв представити на опрацювання Всеукраїнського Конгресу фермерів. Насамперед, це:

– ефективна державна підтримка фермерських господарств (яка в реаліях практично не відчутна);

– питання доступу фермерських господарств до банківського кредитування (навіть створення Фонду часткового гарантування кредитів та інші інструменти);

– проблема перевезення великогабаритної с/г техніки;

– скасування ліцензії на зберігання пального для власних потреб;

– зменшення ПДВ для сільгоспвиробників;

– вирішення проблеми необґрунтованого блокування податкових накладних та ін.

Практично по кожній з озвучених проблем були запропоновані ініціативи, в тому числі і законодавчі.

– Аналізуючи побачене – ми вважаємо дії Конгресу і Міністерства – правильними! Але ми не повинні чекати, натомість вже тут – на місцях – повинні стати тією потужною громадською силою, яка відстоюватиме позицію фермерів, вестиме інтенсивний діалог з владою, врешті, стати осередком всеукраїнської спільноти, яка боротиметься за покращення умов ведення фермерського господарства в Україні. У кожного з вас є своє бачення ситуації і цілком зрозумілий скепсис до будь-яких починань від влади. Нас вже не раз обманювали! Але, коли, як не сьогодні, нам треба повірити і об’єднатись… Тож розраховую і на вашу підтримку, – відзначив Петро Ляхович.

Репортаж «Межівського меридіана»