Трійця, Зелені свята: народні традиції, звичаї та прикмети

День Святої Трійці – це день, коли світу видимим чином явився Святий Дух. Тоді відкрилася вся повнота дії Пресвятої Трійці: Отця, Сина і Святого Духа. Віряни цього дня відвідують святкову службу в церкві. Підлоги в храмах встеляють зеленою травою, стіни прикрашають гілками беріз, у вази ставлять квіти. Свято символізує розквіт природи і початок нового життя.

Також гілками дерев, травою та квітами прийнято прикрашати й оселі. Зелені свята зазвичай відзначають у колі близьких за щедро накритим столом.

Свято Трійці оповите містикою. У народі вірили, що в цей день активно себе ведуть лісовики, русалки та інша нечисть. Щоб їх задобрити у воду кидали різні крупи.

Чого не можна робити на Трійцю

Фізична праця не приймається. Допустима лише деяка домашня робота на кшталт приготування їжі та годування худоби. Прибирати цього дня заборонено – зробити це варто напередодні Трійці. Не можна на Зелені свята шити, прати, різати, стригтися, а ще копати землю, садити рослини, косити траву і рубати дерева. Також не слід ображатися на близьких, думати про погане й сумувати.

У народі здавна вірили, що цього дня не варто купатися у водоймах – бо можуть залоскотати русалки та потягти на дно.

Прикмети та повір’я на Зелені свята

Дощ на Трійцю означає, що буде гарний урожай грибів і хліба.

Потрапити під дощ на Трійцю – до добра і здійснення мрії.

Веселка на небі у Святу Трійцю обіцяє багатство і здоров’я на найближчий рік. Спека – літо буде посушливим.

Якщо хлопець поцілує дівчину під березою на Трійцю – буде вона його дружиною.

Якщо дівчина вмиється ранковою росою – то надовго збереже молодість і красу.

На Трійцю посвататися, а на Покров одружитися – значить, шлюб буде довгим, щасливим. Вважалося добрим знаком посвататись саме у ці святкові дні.