Вівторок, 10 Грудня, 2024
Наша історія

Понад 1,4 тис археологічних об’єктів Синельниківського району внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України

У 2023-му році понад 1,4 тис археологічних об’єктів Синельниківського району внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Більшість з них – кургани. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Усі занесені до Держреєстру пам’ятки є надбанням країни і перлинами історії Придніпровського краю. Спільними зусиллями зберігаємо нашу історичну спадщину», – розповіла начальниця управління культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської ОВА Наталія Першина.

Вона додала, що найбільше серед пам’яток – курганів. Вони – витвір зниклих цивілізацій. А ще – джерело знань про життя, матеріальну та духовну культуру давнього населення Степового Придніпров’я.
Внесли до Держєрестру й Палеолітичну стоянку Ненаситець-ІІІ. Одне з найдавніших археологічних свідоцтв про історію людства на території області. Виявлена ще у 1950 році на території сучасної Раївської громади. На місці стоянки знайшли численні кам’яні вироби, знаряддя, виготовлені з кременю та кварциту. Усім 100-50 тис років.
Цьогоріч до Держєєстру пам’яток внесли й більш ніж 900 курганів, поселень та кочовищ Новомосковського і Павлоградського районів.