Там де мої друзі і знайомі…

У неділю, 8 серпня 2021 року, в селищі Межова відбулося офіційне відкриття приміщення громади Церкви “Голос Надії”.

Прибули віруючі з усіх куточків Межівщини, чимало молоді та дітей. Подія в наші нелегкі часи справді незвична. Це є підтвердженням одного з головних принципів української Конституції, завойованої державності: свобода віросповідань!

Непроста історія появи Церкви “Голос Надії” у Межовій. Про це розповів Дніпровський єпископ михайло Мокієнко.

На Богослужіння прибули керівники обласних церковних громад із ряду регіонів України (не за одну сотню кілометрів). Лунала наша українська! (не американська) мова, нарівні з російською, цитувалися уривки з Біблії синодального перекладу 1876 року. До речі, було згадано добрим словом і видатного вченого, дослідника Святого письма, письменника і перекладача, ювіляра нинішнього 2021 року Івана Франка (1856-1916 рр.)

Присутніх вразив унікальний спів трьох виконавців духовної музики (з Західної України – гурту “Благовісник”). Таке нечасто почуєш у нашій сільській глибинці (до речі, безкоштовно…).

Особливим гостем зібрання був пан Мкола Сепанович, що прибув здалеку, за дев’ять тисяч кілометрів (м. Сакраменто, США), і який опікувався побудовою межівської церкви.

Дивним було те, що якось він зателефонував у три години зимової ночі і запитав, як будується підлога церкви, її підігрів? Почувши ділову відповідь, підтвердив: “Так, правильно!”.

Чимало слів подяки пролунало на адресу Володимира Федорука – успішного будівничого і пастора церкви – та його дружини Тетяни.

На обличчях моїх знайомих і друзів я бачив радість і гордість за свої справи і починання. Нещодавно вони влаштували гарне дитяче свято для межівчан.

… Коли я ще йшов на ці урочистості, багато моїх друзів і знайомих були заклопотані буденними справами і поспішали скористатися вільною годиною вихідного дня. Вже після урочистостей, повернувшись додому, дістав книгу Стівена Гокінга „Про Всесвіт коротко” (видання 2020 р.) і продовжив вникати у тонкощі розуміння понять „матерії і часу”, „великого вибуху у Всесвіті”, „теорії відносності”, квантової механіки. До речі, у наших бібліотеках є й інші праці цього видатного математика, астрофізика і філософа –
„Ейнштейна ХХ-ХХI ст.”.

Петро МЕЖІВСЬКИЙ