Рибу ловили, вінки заплітали – гарно погуляли!

Минулого тижня у Веселому пройшов третій селищний фестиваль “Золота рибка”. Гостей зійшлося і з’їхалося чимало, адже святкування Дня рибалки цього разу поєднали з народним святом Івана Купала. Гармонійно переплетені традиційне купальське дійство і фестивальні конкурси та розваги створили жваву та насичену атмосферу народного гуляння.

Веселівський фестиваль рибальства цього року був ювілейним – десятим. Його традиції, закладені в Межівському районі, продовжуються у Межівській громаді. Велелюдне дійство на березі ставка завжди збирає не лише місцевих поціновувачів рибної ловлі, але й численних гостей. Завітали на свято представники всіх старостинських округів Межівської територіальної громади, а також сусіди з Васильківського Миколаївської ТГ.

Треба сказати, що свято розпочалося задовго до визначеного часу. Збиралися учасники фестивалю, сходилися та з’їжджалися глядачі, розкладалися багаття, закидалися вудки, лунала музика.

Вітали присутніх засновник ГО «Рибальський клуб «Золота рибка» Олександр Салівон, заступник селищного голови Ірина Новак, староста Володимир Кубрак.

Кожен висловив найкращі побажання, а Ірина Новак передала вітання від Володимира Зражевського, який саме цього дня перебував у Дніпрі на форумі з цифровізації і представляв черговий проект селищної ради. Як зазначила пані Ірина, Межівська селищна рада є своєрідним генератором ідей, бере участь у багатьох проектах, конкурсах. Зокрема, у Міністерство цифрової трансформації було подано заявку на інтернетну субвенцію. У зв’язку з цим жителі Веселого отримали гарну новину – їхній населений пункт потрапив у п’ятірку сіл громади, в які буде проведено оптоволокнисту мережу, що дасть змогу користуватися Інтернетом швидкістю 100 мегабіт.

Цього разу організатори заходу гармонійно поєднали два свята – День рибалки та Івана Купала. Замість звичного конферансьє на імпровізованій сцені порядкував Цар Нептун. Сюжетну канву заходу і склали його пригоди. Представлення купальських традицій та звичаїв чергувалися з художніми номерами та конкурсами.

До речі, про конкурси. Їх цього року було три. Учасники змагалися у ловлі риби («Ловись, рибко, велика і дуже велика»), у приготуванні рибальської юшки («Найсмачніша веселівська юшка») та у плетінні купальського вінка. І поки тривала концертна програма , конкурсанти змагалися, а члени журі оцінювали їхні старання. І ось результати.

У конкурсі купальських вінків визначили три перших місця – так сподобалися вінки журі. Отримали призи за свої творчі роботи Людмила Іщенко з КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР» (представила два вінки) та Лариса Черевань (Преображенська філія №7). У конкурсі «Найсмачніша веселівська юшка» перемогу здобула команда Новогригорівки, друге місце присудили юшковарам з Володимирівки, а третє – рибальському клубу «Золота рибка». У конкурсі «Ловись, рибко, велика і дуже велика» щастя посміхнулося Ігорю Сірацькому з Райполя – найбільша виловлена рибинка зачепилася за гачок саме його вудки.

Коли сонце сховалося за обрій, на ставкове плесо дівчата пустили віночки. А потім, за традицією, запалало купальське вогнище.

Тільки-но закінчився фестиваль – соціальна мережа Фейсбук уже рясніла світлинами та відео з заходу. І, звичайно, коментарями. А вони й передавали враження гостей свята.

Райпільська бібліотека взяла участь у фестивалі «Золота Рибка». Варили юшку, плели купальський вінок, ловили рибу, співали та просто весело й круто проводили час у Веселому.

Преображенці на фестивалі«Золота рибка» були, вінки плели, рибу ловили, уху варили-їли, танцювали, співали – файно погуляли!
Організатори фестивалю подякували членам ГО «Рибальський клуб «Золота рибка» за допомогу у підготовці та проведенні заходу. А також спонсорам святкування: Олексію Мележику, Андрію Птиці, Олегу Іванисенку, Сергію Зрожевському, Миколі Новаку, Олександру Фалію, Володимиру Чупікову, Володимиру Цвіткову, Світлані Орищенко, Геннадію Шульзі, Олександру Юхименку, Олені Савенко, Наталії Варяник, Віктору та Едуарду Касяненкам, депутатам Межівської селищної ради Аллі Кушнір та Юлії Острянин.

Упродовж усього дійства не помітила жодного нахмуреного обличчя. Отже, сподобалось? Мабуть, що так. Тим паче, що танцювальну частину святкування продовжили музиканти з ВІА «Рух». А цей колектив, без перебільшення, є однією з візитівок Веселого.

Фестиваль удався, отож наступного року веселяни знову чекатимуть рибалок на березі свого мальовничого ставка.

До зустрічі!

Антоніна ТАРАСЕНКО