Демуринський старостинський округ завершив фестивальний рік

Осіння фестивальна хвиля мала продовження і завершилася в Демуринському старостинському окрузі. 11 жовтня Володимирівка вітала друзів на фестивалі «Живоносне джерело», а 19 – демуряни зустрічали гостей на святі «Веселий гарбуз».

На свято бджільництва та садівництва «Живоносне джерело» завітали художні колективи Межівської громади, а також Слов′янської сільської ради, Миколаївської ОТГ (с. Васильківське), села Сергіївка Покровського району Донецької області. Не дивлячись на дощ, у залі панував святковий настрій. Фестиваль був приурочений до Дня українського козацтва, що не випадково. Ведучі свята розповіли глядачам цікаву історію, що коли голови січових козаків покривала сивина, вони відходили від військових справ. Частина з них ішла в монастир, деякі починали займатися садівництвом, а більшість – бджільництвом. Свої пасіки старі козаки розташовували в балках. Вороги знали, де можна поласувати медком. Але саме там кмітливі козаки і готували пастки.

Фестиваль бджільництва "Живоносне джерело"

Початок заходу занурив глядачів у атмосферу козацької звитяги та героїзму. Як говорили ведучі, козацтво існує донині, бо живе в кожній людині прагнення до вільного та незалежного життя. У глибині душі кожного українця живе козак – воїн, який нічого не боїться, і за рідну землю без роздумів віддасть життя. Тому напередодні Дня захисника України була засвідчена повага всім, хто нині носить військову форму і захищає спокій наших домівок. Селищний голова, вітаючи присутніх з цим днем, сказав: «Більшість із присутніх у залі вийшли з тих далеких радянських часів, коли захисник Вітчизни асоціювався з іншими поняттями, з іншими термінами, датами. Але сьогодні ми докорінно змінюємо свої думки, менталітет і розуміємо, що молода держава повинна мати своє свято, коли ми вшановуємо наших захисників і воїнів, полеглих на рубежах нашої країни». З привітанням до воїнів звернулася також в.о. старости Горячко Н.С. Вона побажала всього найкращого чоловікам, адже вони є захисниками народу на кордонах держави і своїх родин у власних домівках.

Окрасою свята став традиційний покровський ярмарок. Чого там тільки не було! Яблука різних сортів і розмірів, груші, виноград, мед і продукти бджільництва. А скільки смаколиків наготували володимирівські господині! Крім того була облаштована яскрава виставка виробів місцевих умільців.

Програма фестивалю включала також майстер-класи – по виготовленню прикрас із стрічок та від майстра-садівника. Для любителів робити світлини діяла колоритна фотозона. У фоє закладу культури проводилося своєрідне опитування-голосування, де всі присутні могли висловити думку щодо благоустрою центру села, зокрема макету пам’ятника воїнам-визволителям. Для цього необхідно було зробити позначку під фото обраного зразка.

Проводилися конкурси на кращу композицію з фруктів та страву чи кондитерський виріб у вигляді фруктів. Журі прискіпливо оглянуло експозиції і винесло вердикт. І місце серед виробів з фруктів посіла робота Якубук Наталії (Володимирівська школа), ІІ місце зайняла Соловйова Євгенія (Володимирівський дитячий садок «Капітошка»), ІІІ місце – Іщенко Людмила (КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР»). Серед авторів страв у вигляді фруктів місця розподілилися наступним чином. І місце отримала Больбот Лідія (Володимирівська школа), ІІ – Горячко Наталія (Демуринський старостинський округ), а от ІІІ місце розділили Тетяна Іващенко (Демуринський старостинський округ) та Вікторія Швайка (Демуринська бібліотека). Усі роботи, представлені на обидва конкурси, можна сміливо назвати справжніми витворами фруктового мистецтва.

Основна лінія фестивального дійства – концертна програма. Вона цього дня була різноплановою: пісні, танці, жартівливі сценки. Глядачі не втомлювалися аплодувати, адже аматори сцени дарували виступи від душі. Закінчився концерт, та не закінчилося свято. Гостей фестивалю частували козацькою кашею. До вечора лунала музика, а небо освітлювалося яскравими салютами.

****************

Наступної сонячної суботи, 19 жовтня, гостей зустрічали демуряни на «Веселому гарбузі». Що на веселому, то це точно. Настрій на заході панував піднесений, весело було всім.

Глядачів зібралося чимало, артистів наїхало теж багато. Участь у заході взяли художні колективи закладів культури Межівської громади. І знову були гості із Слов’янської сільської ради та Сергіївського центру культури та дозвілля Покровського району Донецької області.

Фестиваль "Веселий гарбуз"

Учасників фестивалю вітали Межівський селищний голова Зражевський В.М., в.о. старости Демуринського старостинського округу Горячко Н.С. та директор КЗ «Межівський центр культури та дозвілля» Межівської селищної ради Варюха Л.О. Володимир Миколайович сказав: «Коли ми починали проводити такі заходи, то вирішили зі старостами, що буде шість фестивалів за кількістю старостинських округів. Але вже цього року їх кількість збільшилася і географія розширилася. Радий, що минулорічні починання мають продовження, надихають усіх творчих людей на гарні справи – дарувати настрій, вселяти віру в краще». Наталія Сергіївна привітала гостей і побажала гарного свята. А Людмила Олексіївна Варюха відзначила, що селищні фестивалі допомагають відкривати багато нових талантів. За гарною українською традицією почесним гостям вручено хліб-сіль.

Крім насиченої концертної програми учасники змагалися в конкурсах «Веселий фейс» та «Господиня-гарбузиня». Журі працювало довго і зосереджено, бо всі конкурсні роботи були просто досконалими. І визначити кращі було нелегко. Але потрібно. У конкурсі «Веселий фейс» І місце посіла робота КЗ «Межівський центр культури та дозвілля» МСР» (Людмила Іщенко), ІІ місце розділили Василівська філія № 9 (Віра Погоріла) і Райпільська філія № 8 (Євгенія Давиденко). Конкурс на кращу страву журі розділило на дві номінації, виділивши окремо десерти. Перше місце серед авторів страв зайняла Тетяна Хілько (КЗ «Межівський центр культури та дозвілля» МСР», а друге – Світлана Петренко (Веселівська філія № 2). Місця серед авторів десертів розподілені наступним чином: І і ІІІ – Людмила Явкун (Демуринський старостинський округ), ІІ – Алла Іванова (Демуринська школа).

Присутні могли оглянути виставки вишитих картин місцевих майстринь. А ще колекцію гончарних виробів. Різними старожитностями оформлена була й фотозона: прялка, гребінь, рушники, посуд, Багатьох зацікавили роботи Олександра Юрійовича Півторацького, учителя географії та образотворчого мистецтва Демуринської школи. Серед інших виставкових робіт його малюнки вирізняла цікава техніка, тематика космосу і відповідні до неї кольори. Найцікавіше, що малює пан Олександр лише два тижні. Але його вже прямо на фестивалі запросили до Райпільської бібліотеки на зустріч із читачами.

Яскраве оформлення фестивального простору, ярмарок (смачна випічка, напої), запальна музика – все це створювало неповторну атмосферу свята. Глядачі танцювали під час концерту. Та й погідний осінній день сприявпіднесеному настрою.

По закінченні фестивалю учасникам вручено дипломи та подарунки. До пізнього вечора продовжувалася дискотека.

****************

Фестивальний марафон-2019 закінчився. Що в підсумку? Нові знайомства, друзі, зв’язки. Творчі ідеї, натхнення для подальшої роботи. Безцінний досвід спілкування. Розширення меж культурного простору громади, адже активними учасниками цьогорічних селищних фестивалів були сусіди Межівської ОТГ. І бажання знову зустрітися в наступному році – вже з новими ідеями та творчими задумами.

Антоніна Тарасенко