Підприємці готуються до масового застосування РРО/ПРРО… або Час «Ч» наближається…

Сьогодні більшість підприємців готується до повної фіскалізації з 1 січня 2022 року. Оскільки законопроєкти, які б могли її відтермінувати, поки що лежать мертвим вантажем, дехто йде на мітинги й категорично не погоджується застосовувати РРО/ПРРО, а дехто змирився й готується до цієї події.

Але, мабуть, найкращим у даному випадку буде  принцип:  «Сподівайся на найкраще, але готуйся до ….  (не будемо нагнітати) – реальності.

З огляду на досить складну ситуацію у середовищі підприємців, адже деякі з них відверто сьогодні налаштовані песимістично щодо впровадження РРО/ПРРО  з 1 січня 2022 року, ( а нерідко можна почути і зовсім панічні настрої пов’язані із  закриттям підприємницької діяльності)  –  виконавчий комітет Межівської селищної ради вирішив ініціювати зустріч з підприємцями Межівщини, запросивши до участі як представників малого бізнесу, так і податківців різних рівнів.

Зустріч відбулася сьогодні – 22 грудня у залі засідань Межівської селищної ради під красномоною назвою «ФОП і РРО/ПРРО – 2022 – наближення часу «Ч», де на початку роботи  – учасників привітав ініціатор заходу  селищний голова Володимир Зражевський.

Для інформації :

РРО – це реєстратор розрахункових операцій. Простіше кажучи – це обладнання, яке зберігає та передає інформацію про всі здійснені операції продажу товарів, робіт та послуг податковій службі.

Правильне РРО – це такий реєстратор, який зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи. Такий РРО повинні мати функцію роздрукування відповідних розрахункових документів (фіскальних чеків). В деяких випадках у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг необхідно застосовувати також розрахункову книжку.

РРО буває двох видів:

·         апаратне РРО – касовий апарат, фіскальний реєстратор, мобільний реєстратор тощо. Апаратне РРО – це звичайний касовий апарат різних модифікацій, які ми постійно бачимо в супермаркетах та магазинах.

·         програмне РРО – це спеціальна комп’ютерна програма, яку можна використовувати на комп’ютері, смартфоні чи планшеті, які мають доступ до Інтернету для зв’язку з податковою службою. Програмне РРО є альтернативою апаратного РРО, який можна використовувати замість касового апарату. Ця програмка буде формувати електронний розрахунковий документ, який необхідно відправити покупцю (споживачу).

Треба відзначити, що підприємці проявили високу активність і у зустрічі взяли участь понад 60 підприємців не лише з Межівської, а й Новопавлівської та Слов’янської (онлайн)  громад.

Як відзначив Володимир Миколайович, зовсім не випадково  зустріч має назву  “Наближення часу “Ч”, адже вже з 1 січня 2022 року ФОП-єдинники 2-ї – 4-ї груп мають бути «фіскалізовані» та  застосовувати РРО/ПРРО.

 

 – Але ми знаємо, що у підприємців сьогодні виникає чимало питань, повязаних із провадженням РРО/ПРРО. А тому вважаємо, що саме зараз необхідно розпочати активний діалог, роз’яснення, якщо хочете, навчання з цього питання.

Хочу підкреслити, що  Межівська селищна рада, без перебільшення , вважає підприємців одним з наріжних каменів фундаменту громади. Це і робочі місця, і  наповнення місцевого бюджету. Сподіваючь, що зустріч буде корисною для всіх присутніх …

Перед підприємцями із роз’ясненнями виступили – представники Межівської Державної податкової інспекції  ГУ ДПС у Дніпропетровськй області:  начальник – Людмила Дудко, старший державний інспектор – Ірина Крупа, державний інспектор  – Інна Коток.

Участь у зустрічі з ФОПами Межівщини через засоби відео -зв’язку взяв Роман Дудник  – заступник начальника відділу фактичних перевірок  управління податкового аудиту ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

Власне, до  Романа Олександровича і прозвучало   найбільше питань від підприємців. На які було отримано досить вичерпні відповіді.

Як з’ясувалося коло питань, що турбують підприємців –  досить широке і торкається майже усіх напрямків: від етапу реєстрації РРО, ПРРО до нюансів практичного щоденного використання.

Присутні ставили питання щодо використання РРО у сфері послуг, торгівлі, як на ринку, так і в магазинах, в т. ч.  складними побутовими виробами та підакцизним товаром  тощо.

Обговорення відбувалося у режимі питання-відповідь: кому обов’язково використовувати РРО вже зараз, які наступні терміни впровадження РРО, як правильно кодувати товар та передавати звітність та інші.

По завершенню заходу, багато з підприємців досить схвально відгукнулися на ініціативу такої зустрічі, більше того – вважають її користь неоціненною.

Хоча разом, з тим , питань у підприємців залишається багато, адже з 1 січня фактично припиняє своє існування спрощена система оподаткування, касові апарати коштують, м’яко кажучи недешево,   як і комп’ютерне обладнання до Програмного РРО …


Державною податковою службою оновлено навчальні модулі з роз’ясненнями для суб’єктів господарювання та громадян чинних норм законодавства щодо застосування РРО (ПРРО).

Вони дозволяють користувачам уникнути помилок при застосуванні РРО (ПРРО) та невірного тлумачення законодавчих норм.

У модулях висвітлені відповіді на питання:

Хто застосовує РРО?

– Хто НЕ застосовує РРО з 01.01.2022?

– Хто НЕ застосовує РРО відповідно до Постанови КМУ № 1336 та Податкового кодексу України?

– Хто застосовує РРО у ФОП?

– Коли застосовується РРО у ФОП?

– Як проводяться розрахунки?

– Особливості торгівлі через Інтернет.

– Яка відповідальність за порушення при застосуванні РРО з 01.01.2022?

– Які переваги застосування РРО?

Ознайомитися з оновленими навчальними модулями можна тут.

Корисно:

Програмне РРО можна безкоштовно отримати, звернувшись до Державної податкової служби (ДПС).

У чому основні переваги програмного РРО від класичного кассвого апарату?

– Не потрібно купувати касовий апарат і платити щомісяця за його обслуговування. Замість касового апарату використовуються інші гаджети: смартфон або комп’ютер.

– Друкувати паперові чеки можна на найдешевшому принтері. Причому кілька гаджетів може бути підключені до одного принтера, який буде їх друкувати. Такий принтер легко поміняти, на інший. Набагато легше ніж звичайний касовий апарат.