Газета, як дзеркало нашого життя. Частина 5

Ми продовжуємо подорож у часі разом із районною газетою. Сьогодні ми пропонуємо читачам матеріали, що публікувалися у районному часописі “Червона зірка” у ювілейному 1980 році – газеті тоді виповнювалося 50.

№61 (7113), 20 травня 1980 року

Поле, на якому працює Ілля Антонович Артюхов, завжди відрізняється від інших: він і грунт краще розробить, і засіє якісніше, навіть заборонує рівноміріше. Тому в колективі першої тракторної бригади колгоспу «Радянська Україна» й поважають його, з нього беруть приклад інші механізатори, на нього рівняються, йому доручають найвідповідальнішу роботу. А це – сівба зернових, догляд за посівами, обробіток грунту.

На знімку: механізатор першої тракторної бригади колгоспу «Радянська Україна» Ілля Антонович Артюхов.

Фото Г. Юхименка.

– – – – – – – – – – – – – –

№54 (7106), 4 травня 1980 року

ГАЗЕТА
у нашому повсякденні

Кожен день вона – бажаний гість нашого дому. Беручи її до рук, мовби зустрічаєшся з багатьма хорошими людьми, живеш їхніми радощами і тривогами.

З-поміж щоденно принесених листоношею газет і журналів завжди чомусь першою до рук потрапляє «районка». На її сторінках кожен знаходить цікаве, потрібне.

Як педагогу, мені радісно, що останнім часом пожвавився, став більш «якісним» випуск «Червоних вітрил». Шкільна тема однаково близька і нам, вчителям, і батькам. А найважливіше, мабуть, те, що ця сторінка підштовхує до активного втручання в життя самих учнів, спонукає їх до творчої роботи, до пошуку.

Уміло використаний матеріал «Червоних вітрил», обговорення чергового випуску допомагають і класному керівникові, і керівникові гуртка робити змістовнішою шкільну пресу. Хотілось би, щоб у «Червоних вітрилах» частіше друкувались і поширені статті, розповіді про різноманітні професії, давались оцінки діяльності шкільних організацій, поміщались інтерв’ю з учнями з питань морального плану.

Внутрішній зміст «Червоної зірки» яскраво доповнила літературна сторінка «Чисті джерела», яка робить газету, так би мовити, інтелігентнішою.

Що побажати літературній сторінці? Є в мене думка, яку сьогодні хочу висловити, як побажання для пожвавлення роботи у плані «відкриття» талантів. По-моєму, настав час створити при газеті літературну студію. Хай один чи два рази на місяць збираються в редакції початкуючі поети, прозаїки. Читання й обговорення нових творів у колі таких людей дасть змогу почути думку товаришів, повчитись в інших секрету творчості.

В. СТАДНІЧЕНКО,
вчитель Слов’янської середньої школи.

– – – – – – – – – – – – – –

№66 (7118), 31 травня 1980 року

КОРОТКО

З турботою про людей

смт. Межова, 30. (Сількор Л. Дресь). З санаторію імені Артема, що в Слов’яногірську, повернувся ветеран війни П.К. Довгополий з селища Демурине.

А всього з початку року райвідділ соцзабезпечення надав путівки 18 ветеранам.

Поїхали на курорти фронтовик М.І. Линник з Богданівки, інвалід праці Ф.Ф. Подлатов з Межової та інші товариші.

Стали водіями

с. Зоряне, 30. (Сількори Л. Негода, Л. Муратова). 36 робітників радгоспу одержали посвідчення на право керування мотоциклом та легковим автомобілем.

Курси, які вони закінчили, були організовані у нашому селі райкомом ДТСААФ. І хочеться подякувати викладачам та інструкторам В.М. Симоненку, М.К. Пуліяну, Г.І. Пугачу за терпіння, тактовність і професійну майстерність у навчанні цьому складному і відповідальному вміннню водінню.

***
(У публікаціях повністю збережено мову оригіналу).