Наша мета – створення комфортних умов для жителів громади!

Як у Межівській громаді зустрічали ДЕСПРО?

25 травня у Межівській громаді пройшов масштабний захід, організований ГО “ДЕСПРО” в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

До Межівської СТГ прибула делегація представників громад Донецької та Луганської областей за програмою навчального візиту у рамках Школи місцевого економічного розвитку.

Мета заходу – ознайомитись як із здобутками та досягненнями, так і проблеми на шляху до спроможності Межівської громади!

У першому блоці програми Школи місцевого економічного розвитку до гостей з вітальним словом звернувся Межівський селищний голова Володимир Зражевський. Він представив відеопрезентацію, у якій поділився напрацюваннями та досвідом роботи Межівської СТГ за такими ключовими напрямками, як залучення інвестицій у розвиток території, співпраця з міжнародними організаціями та, відповідно, участь у проектах, що проходять під егідою міжнародних грантових організацій, активізація громадської активності у вирішенні спільних проблем та багато іншого.

“Наша головна мета – створення комфортних умов для жителів громади!” – саме такий головний меседж почули учасники заходу від очільника громади.

Серед інших питань першого блоку, які представили начальники та фахівці структурних підрозділів виконавчого комітету, основні показники та джерела наповнення бюджету, розробка та виконання місцевої стратегії розвитку, підвищення інвестиційної привабливості громади, представлення виконання бюджету участі, обговорення питань розробки та виконання місцевої стратегії розвитку, побудова співпраці задля розвитку ТГ – влада, підприємці, місцеві організації, ефективне управління ресурсами громади (Проект ArgCIZ).

Далі на гостей (а у складі делегації були представники громад Бахмута, Вугледара, Торецька, Щастя) чекала надзвичайно насичена програма, зокрема знайомство з комунальними установами Межівської СТГ, проектами, які реалізовані селищною радою спільно з міжнародними фундаціями, бюджетами всіх рівнів, а також громадськими організаціями, які успішно діють на території громади.

Гості відвідали цілу низку об’єктів, зокрема Центр соціальних послуг та Центр надання соціально-побутових послуг Межівської селищної ради, Молодіжний ХАБ (де сьогодні вже створено і продовжує вдосконалюватися простір для молоді нашої громади).

Тут пройшли досить змістовні презентації, що трансформувалися у надзвичайно тепле спілкування з господарями, в т.ч. з представниками громадських організацій «Єднання поколінь» (Світлана Бут) та «Крок у світ» (Лариса Матюхіна), а також Межівську центральну публічну бібліотеку, поліцейську станцію офіцера громади, КП “Комунсервіс”, Центр надання адміністративних послуг (Мобільний ЦНАП), Інклюзивно-ресурсний центр, сонячну електростанцію, Центр первинної медико-санітарної допомоги, заклади первинної та вторинної ланки охорони здоров’я, опорний заклад освіти Межівську ЗШ №1.

Скрізь на гостей чекав теплий прийом, відверте спілкування, багато пам’ятних подарунків від гостинних межівчан, а згодом і райпільчан – тобто від жителів Межівської громади!

Нарешті, справжньою родзинкою, такою собі вишенькою на торті у програмі навчального візиту учасників Школи місцевого економічного розвитку стала невелика подорож до Райпільського старостинського округу.

Тут на наших гостей чекала пізнавальна екскурсія до СФГ “Макара”, яке, серед іншого, займається розведенням великої рогатої худоби. Молочно-товарна ферма та розповідь голови господарства Романа Івановича Макари про особливості розвитку тваринництва справили незабутнє враження на учасників заходу…

Не менш цікавим став візит до олійниці ПП Радченко – підприємства, яке без перебільшення є однією з візитівок Райпільського старостату та Межівської громади загалом серед підприємств малого бізнесу по виробництву готової сільгосппродукції.

Віталій Вікторович Радченко досить детально презентував процес виробництва продукції підприємства: власне, соняшникової олії, паливних пілетів тощо…

Учасники школи знову і знову відзначали доброзичливість та гостинність господарів.

А загалом гості з Бахмута, Вугледара, Торецька, Щастя залишили чимало відгуків та вражень від візиту до Межівської громади…

Марина БРИЛЬ – експерт громадської організації “ДЕСПРО”:
– Враження від візиту до Межівської територіальної громади просто незабутні! Впевнена, що всі учасники візиту зарядилися тією невпинною енергією, яку випромінює голова громади Володимир Миколайович Зражевський у своєму прагненні розвивати громаду для підвищення якості життя її мешканців.

Уся делегація бажає пану Володимиру та його потужній команді ще більших успіхів, економічного зростання, втілення усіх намірів!

Ірина ГОЦУЛЕНКО – начальник відділу територіального розвитку, управління економічного розвитку Бахмутської міської ради:
– Враження – чудові! Сумнівів, чи їхати до вас, не було. Надто цікавою виглядала програма, яку запропонували організатори – Межівська громада та громадська організація “ДЕСПРО”. Багато з побаченого поповнить скарбничку нашого досвіду. Показво, що діяльність селищної ради спрямована не лише на підтримання соціальної інфраструктури (хоча, це також важливо), а й на залучення інвестицій у громаду, розвиток малого бізнесу.

Центр побутових послуг – гарний приклад для наслідування. Це те, що дійсно потрібно людям. Також вразив Інклюзивно-ресурний Центр (сучасні обладнання, методики).

Ми сьогодні розпочали роботу над розробкою інвестиційного профілю нашої громади, тому чудово розуміємо величезне значення тих карт використання земель, які у вас вже є. Відчувається глибоке розуміння цих питань з боку селищного голови і його команди. Запам’ятається велика кількість компетентних людей, націлених на розвиток громади. Це однозначно ваші сильні сторони!

Межова чимось нагадує наш Бахмут… Дуже зелений, чистий, охайний населений пункт.

Федір СОРОКІН – директор неурядової організації Агенція розвитку Вугледара:
– Дуже цікаво. Я живу і працюю у місті. Ви розумієте – ми міська територіальна громада (Вугледарська), але до нас приєдналися 7 сільських рад. Тобто, шахтарське місто, але сьогодні нам треба мати розуміння: чим живе і як розвивати господарство сільської місцевості. Тому досвід вашої громади у цьому аспекті просто, безцінний!

Найбільше запам’ятався Центр побутових послуг. У нас такого немає… Молодіжний ХАБ – дуже цікаво і креативно! Сільгоспвиробники – теж супер! Величезні трудівники!

З корисного… Я б однозначно виділив Геопортал, тобто карти управління (Від ред: Ефективне управління ресурсами громади (Проект ArgCIZ)), які просто необхідні для залучення інвестицій. Ну і, звичайно, сподобалися сама Межова і село Райполе, де ми побували! Це абсолютно чесно, без реверансів. Все дуже позитивно і, я б сказав, доброзичливо!

Підготував Євген ТРАВНЕВИЙ