Робота в Центрі активності громадян дає поштовх розвитку громади. До Межової завітали представники швейцарсько-української Програми EGAP

12 липня до Межівської громади з дружнім візитом завітали представники швейцарсько-української Програми EGAP. Відбулася стратегічна зустріч з питань розвитку Центру. Чому саме стратегічна? Бо мала довготермінову мету – об’єднання і розвиток громади через об’єднання активістів, громадських організацій, представників різних сфер діяльності. А епіцентром генерування ідей, внесення пропозицій, напрацювання алгоритмів дій і має стати Центр активності громадян.

Протягом трьох років Програма EGAP відкриває Центри активності громадян у пілотних громадах України. Це сучасні простори, де мешканці сіл та невеликих містечок можуть обмінюватися думками та самостійно організовувати різноманітні заходи: від громадських слухань до навчальних воркшопів. Спільноти об’єднують активних жителів, мотивують місцеву молодь реалізовувати цікаві проєкти, а ще слугують майданчиком для жіночої партисипації, тобто залучення жінок до спільної громадської діяльності.


А з початком повномасштабного вторгнення центри стали осередками локального волонтерства й прихистками для сотень внутрішніх переселенців та переселенок.

День зустрічі був насичений енергією та позитивом. Для участі в заході зареєструвалися представники громадських організацій, влади, бізнесу, сфери культури, медицини, освітяни, ВПО та активні мешканці громади.
Організатори зустрічі – регіональні координаторки EGAP: Дніпропетровської області Наталя Піскоха, Волинської – Оксана Киричук, Вінницької – Дарія Радзіковська, а також модератор Оксана Маліхатко – не давали змоги нудьгувати.


Присутніх ознайомили з концепцією Центрів активності громадян, розповіли, як і для чого вони створюються. І наголосили, що головне в діяльності Центрів – саме активність. Тому на зустрічі усі були дуже активними і працювали продуктивно. Навіть при знайомстві непросто вказували ім’я і рід занять, а ще й визначали свою роль у громаді.
Спікери наголошували на важливості комунікації між різними верствами громади – влада і активні громадяни, бізнес і ГО, активісти і люди літнього віку тощо. Ці групи мають знаходити точки зчеплення, перетину своїх інтересів. Тоді можна планувати справу, яка дійсно принесе користь найбільшій кількості населення. А коли спільної мети прагнуть не дві, а більше таких цільових груп, то результат буде якнайкращим. Саме такі зв’язки між цільовими групами розробляли учасники зустрічі, об’єднавшись у команди.

Цікаво було те, що інтереси бізнесу представляли представники активної громадськості, інтереси влади – працівники культури і т.д. Кожен зміг подивитися на проблемні питання очима інших людей. Це важливо. Свої напрацювання команди презентували публічно, пояснюючи кожен прописаний пункт. А потім голосували за кожну запропоновану ідею. Таким чином, до ТОП-3 увійшли ті питання для вирішення, які набрали найбільше голосів, бо виявилося, що вони цікавлять багатьох із присутніх.

У ході заходу учасники за допомогою командної роботи згенерували календар подій на півроку. Це було не просто цікаво, а ще й пізнавально, адже кожен знайшов серед присутніх однодумців саме у сфері власних інтересів. І найважливіше – під час зустрічі було виявлено багато питань, які важливі для різних категорій населення. Серед них проведення публічних консультацій для населення (зустрічі з юристами, працівниками соціальної сфери, пенсійного фонду, лікарями тощо); навчання роботі онлайн (створення сайту, ведення блогу тощо); пошук партнерів у бізнес чи за інтересами та багато інших. Робота над їх реалізацією дасть поштовх до
розвитку громади.


Оскільки сучасне суспільство не можна уявити поза соцмережами, то роботі Центру активності громадян саме на своїй сторінці у Фейсбуці була приділена особлива увага.

На згадку про зустріч з межівчанами гості отримали подарунки – ляльки-мотанки, наповнені пахучими травами.
Яскраві враження та насиченість подіями в компанії з цікавими людьми зробили цей день незабутнім для всіх учасників.

Антоніна ТАРАСЕНКО